Безпілотники дальністю 3 тис. км — реальність, — Лакійчук розповів про українські військові розробки

Ілюстрація: usni.org

В України є і науковий, і технічний потенціал, а також — напрацювання і розробки перспективних систем озброєння, які ведуться десятиліттями. Про це сьогодні, 20 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

“Згадайте наші перемоги. Протикорабельний ракетний комплекс “Нептун”, який потопив крейсер “Москва”, флагман Чорноморського флоту. Застосування артилерійської системи “Богдана” під час звільнення острова Зміїний. “Вільха”, яка демонструє… ну, можливо, не краще і не гірше, ніж HIMARS, але цілком порівнювальна з ними за ефективністю ураження сил противника. Я навіть не буду говорити про наші протитанкові комплекси, які зарекомендували себе з найкращого боку і показали, як унікальні розробки. Безпілотні літальні апарати “Сокіл-300”, — сказав він.

Експерт нагадав, що зараз у кулуарах активно обговорюють, чим українці вдарили по російських авіабазах “Енгельс” і “Дягилево”.

“Значить, є в України безпілотники, здатні досягати цілей на території ворога на відстань 700 і 1 000 км. І “Укроборонпром”, і Міністерство оборони говорять про те, що наші безпілотники, які зараз перебувають у виробництві, на розробці, можуть досягати дальності в 3 тис. км. Це не просто “нехай ворог боїться”. Це реальні наші можливості. І не просто реальні наші можливості, а які реалізуються зараз. Морські безпілотні апарати — атака на Севастопольську бухту. Українські безпілотники, морські безпілотники. Зараз народ збирає на флотилію морських безпілотників, щоб тільки з Севастополя ворог не вийшов, і з Новоросійська не вийде з таким ентузіазмом нашого народу і творчістю наших інженерів, творчістю наших військових, творчістю наших конструкторів. Все буде добре”, — каже Лакійчук.

За словами експерта, Україна не відстаюча країна в питанні технологій, виробництва зброї та її ремонту.

“Україна не пасла задніх. І те, що зараз відбувається, якраз сприяє кооперації України з нашими партнерами. Ми не купуємо технології. Питання полягає у взаємному обміні технологіями, у взаємному проникненні та синергії від цієї співпраці, яка вийде ще на вищий рівень згодом. І я думаю, вона буде гарним заділом і до міжнародної співпраці після нашої перемоги”, — резюмував Павло Лакійчук.

Читайте також: Удари по “Енгельсу” завдали суттєвої шкоди ЗС РФ, — військовий оглядач

Прямий ефір