У Великій Британії стартувала навчальна програма, в межах якої підготовку проходять українські військові інструктори для територіальної оборони. Тобто, це інструктори, які мають стати структурою, свого роду корпусом нової української тероборони і поширити отримані знання. Про це розповів спеціальний кореспондент телеканалу іномовлення України FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.
Він наголосив, що в Україні не так багато військових, які мають право готувати інструкторів. І досвід Британії в цьому плані дуже цінний.
“Можна сказати, умовно кажучи, якщо простою мовою, то тут проходять підготовку вчителі вчителів. В Україні, насправді, не так багато професійних інструкторів, які, попри участь у бойових діях, таких, скажімо, визнаних, які мають право готувати інструкторів. І ось створюється база цих людей. Плюс здебільшого учасники тренінгів — представники територіальної оборони, або люди, які з нею працюватимуть, і це видно так, як вони дуже ідеологічно вмотивовані, і в них дуже гарне налаштування”, — розповів Сизов.
За словами кореспондента, щоб потрапити на навчання до Британії, потрібно було пройти серйозний відбір. А отримані українськими учасниками тренінгів знання допоможуть надалі розвивати та вдосконалювати систему тероборони в Україні.
“Це ось така, скажімо, збірна солянка інструкторів, які мають стати структурою, корпусом нової української територіальної оборони та поширити ці отримані знання для її представників, насамперед тих, хто, можливо, з об’єктивних причин не мав змоги отримати якісь специфічні знання, тому що час був обмежений і необхідно було діяти. І зараз такі знання будуть дуже корисними й допоможуть зберегти життя українських солдатів. Дуже відбір був серйозний, щоб потрапити сюди. І, відповідно, тут ідеться про високий професіоналізм”, — сказав Сизов.
За його словами, підготовку проходять, зокрема, військові, які брали участь у бойових діях, або служать уже багато років.
“Тобто, це діалог рівних з рівними, умовно кажучи, тому що практично всі інструктори українські, вони так чи інакше були залучені в бойові дії. Хтось із них служить уже багато років, хтось понад п’ять років, хтось із 2014 року брав участь у різних добровольчих формуваннях. Звичайно, можна навіть сказати, що цей бойовий безпосередньо досвід навіть у когось може бути вагоміший, ніж у британських інструкторів”, — зазначив кореспондент.
Він також акцентував, що специфіка тренувань у тому, що це міська територія, бої в міській забудові, звільнення міст. І подібного полігону, з таким обладнанням, в Україні немає. Тому підготовка дуже корисна для українських інструкторів, і вони справді отримують важливі знання.
Водночас, за словами Сизова, британські інструктори збагачуються інформацією в процесі спілкування, бо мало хто з них брав участь у конфлікті такої інтенсивності.
“Фактично це перший досвід після Другої світової війни в Європі такої повномасштабної війни з використанням усіх видів зброї. Звісно, тут українські інструктори можуть дати фору багатьом британським. Я думаю, тут присутній взаємний інтерес навіть, тому що вони взаємно збагачуються. Тому хоча формально Велика Британія тренує, і вона дійсно тренує, вона забезпечує всю матеріальну базу, гарантує безпеку, забезпечує необхідне обладнання. Це правда, внесок величезний. Але і з українського боку теж є свій внесок і люди в процесі спільної роботи діляться досвідом, отримують знання. Все це буде корисно і Британії, тому що обстановка у світі неспокійна зараз, і об’єктивно треба бути готовим до будь-якого розвитку подій”, — розповів кореспондент телеканалу FREEДОМ.
Читайте також: Побудовано спецмістечка — як відбувається навчання українських захисників у Британії (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, окрім навчання інструкторів офіційний Лондон планує дати базовий військовий вишкіл 20 тисячам мобілізованих громадян України. Частина з них уже її отримали.