Звільнення Херсона, альтернативні шляхи для українського експорту, безпека неба над Україною та вплив розв’язаної Росією війни на клімат — ці теми були головними у заявах президента України Володимира Зеленського протягом тижня, що минає. Про це сьогодні, 13 листопада, — в огляді телеканалу FREEДОМ.
Херсон ще не повністю очищений від ворожої присутності. Проте городяни вже прибирають із вулиць та будівель російську символіку та будь-які сліди перебування російських окупантів. Так буде у всіх містах, які ще чекають на повернення в Україну. Україна прийде до всіх своїх людей. На цьому наголосив президент Володимир Зеленський після того, як Збройні сили України взяли Херсон під контроль.
“Сьогодні — історичний день. Ми повертаємо Херсон. На сьогодні наші захисники — на підступах до міста. Але спеціальні підрозділи вже перебувають у місті. Херсонці чекали і ніколи не відмовлялися від України, надія на Україну завжди виправдовується, і Україна завжди повертає своє”, — наголосив президент.
Звільнення Херсона стало черговою стратегічною поразкою Кремля. Українці не здаються. Ані ядерний шантаж, ані обстріл енергетичної інфраструктури не зупинять Україну та її міжнародних партнерів у боротьбі проти агресора. Водночас питання створення повітряного щита над Україною залишається одним із пріоритетних. На цьому наголосив президент України під час зустрічі з членкинею кабінету президента США, постійною представницею США при ООН Ліндою Томас-Грінфілд.
Росія — як ракова пухлина, яка вражає все на своєму шляху. Тому Кремль має прибрати гармати та сховати ракети. Про це Зеленський говорив під час Конференції ООН з питань зміни клімату.
“Ця російська війна принесла енергетичну кризу, через яку десятки країн змушені повертати до роботи вугільну генерацію, щоб хоч трохи знизити ціни на енергію для свого населення. Російська війна принесла світові гостру продовольчу кризу, яка позначилася на тих країнах, які потерпають від наявних ознак руйнування клімату… Росія має заткнути свої гармати і сховати свої ракети, щоб світ міг нарешті почути, що ми всі разом справді можемо зробити для порятунку від кліматичної катастрофи. Ми всі — Європа, Африка, Азія, Америка, Австралія”, — наголосив глава Української держави.
Продовження зернового договору, збільшення оборонної, фінансової та гуманітарної підтримки України Зеленський обговорив у телефонних розмовах із прем’єр-міністрами Нідерландів, Великої Британії та Канади, а також під час особистої зустрічі зі спікеркою Сейму Литви Вікторією Чміліте-Нільсен. Володимир Зеленський зазначив, що Україна особливо вдячна Литві за посилення армії, тренувальні місії та реабілітацію українських захисників. Крім того, президент виступив із відеозверненням щодо реалізації ініціативи Європейського Союзу “Шляхи солідарності”. Її мета — налагодити альтернативні маршрути експорту української сільськогосподарської продукції.
“Почавши повномасштабну війну, Росія заблокувала наші порти на Чорному та Азовському морях. Велика частина українського експорту та імпорту зупинилася. Але ми змогли відкрити новий шлях економічного життя через територію Європейського Союзу. І цими дорогами життя налагодили постачання, яке критично важливе для України і для всієї Європи та багатьох інших країн. Понад 10 млн тонн продовольства експортовано через наш кордон із ЄС та дунайські порти”, — зазначив президент України.
А ще цього тижня Володимир Зеленський був удостоєний Медалі Свободи. У своєму зверненні до Національного конституційного центру США президент України зазначив, що нагорода відображає те, що сьогодні виборює весь український народ. Свобода — головне, що поєднує всіх українців.
Читайте також: Як швидко Україна відновлює життя на зруйнованих Росією територіях — огляд (ВІДЕО)