Україна на шляху до ЄС як цивілізований світ допомагає Києву боротися з наслідками російської агресії

Ілюстративне фото: Facebook

На тлі повномасштабного вторгнення Росії зростає підтримка України як майбутнього члена Європейського Союзу. За даними німецького видання Bild, 66% європейців підтримують вступ України до ЄС, інформує FREEДОМ.

При цьому рівень схвалення у країнах Євросоюзу є різним. Наприклад, у Польщі 84% респондентів висловилися “за”. А от у країнах Західної Європи — Німеччини та Франції — рівень підтримки становив близько 60%.

“Повномасштабне вторгнення Росії на територію України стало таким вододілом, після якого і жителі країн ЄС, і політичні еліти країн ЄС стали значно більше підтримувати Україну і, зокрема, її потенційне членство в Європейському Союзі. Нам вдалося досягти достатньо історичного рішення щодо надання Україні статусу кандидата в члени до Європейського Союзу”, — сказав експерт аналітичного центру ADASTRA Олексій Откидач.

Високою залишається фінансова допомога Україні з боку Євросоюзу. Окремі країни ЄС виділяють до половини своїх оборонних бюджетів Києву: Латвія — 41%, Естонія — 37%, Литва — 16,7%. А Єврокомісія стабільно працює над планами щодо підтримки української економіки та повоєнного відновлення.

“Оскільки Путіну не вдалося завоювати Україну, очевидно, що тепер він має намір тероризувати українське населення та знищити країну. Але українці опираються, і ми підтримуємо їх чим можемо. Разом з нашими державами-членами ЄС мобілізували понад 19 мільярдів євро на економічну, соціальну та фінансову стійкість України та 3,1 мільярда євро на військову підтримку. Ми також збільшимо нашу гуманітарну допомогу, яка стала ще більш актуальною у зв’язку з зимою, що наближається. Підтримка економіки України на плаву залишається ключовим завданням”, — написав верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель у своєму блозі на сайті Європейського Союзу.

Тема війни в Україні — основна та перша на всіх форматах зустрічей представників урядів західних країн. Про боротьбу з наслідками агресивної політики Росії говорили міністри закордонних справ країн “Великої сімки” на зустрічі у Німеччині.

“Перший же пункт у підсумковій заяві присвячений російсько-українській війні. І, в принципі, про більш проукраїнську заяву нам треба було лише мріяти, бо бачимо, що міністри закордонних справ країн “Великої сімки” однозначно підтримали Україну. Вони заявили, що підтримка України триватиме стільки, скільки це буде потрібно. Вони засудили спроби Росії звинуватити Україну у створенні так званої “брудної бомби”, засудили Росію за її дії щодо Запорізької АЕС”, — вважає Откидач.

Не припиняється і санкційна політика ЄС на підтримку України. Раніше Єврокомісія ухвалила рішення про введення санкцій проти Ірану за постачання Росії дронів, якими армія РФ атакує мирні міста та критичну інфраструктуру України.

“Економіка Ірану та економіка Європейського Союзу, вони не настільки сильно пов’язані, щоб санкції, накладені Європейським Союзом, навіть максимальні, навіть максимально швидко накладені, щоб вони вплинули на рішення Ірану про передачу Росії безпілотників та ракет різної дальності. Водночас варто зазначити, що Європейський Союз робить усе можливе, щоб вплинути на Іран усіма можливими у них в арсеналі засобами та інструментами”, — зазначив кандидат політичних наук Олексій Буряченко.

Крім антиросійських та антиіранських санкцій, постачання засобів протиповітряної оборони, озброєння, фінансової допомоги основним сигналом підтримки України є надання їй статусу кандидата на членство в ЄС, вважають експерти.

“Це дає Україні змогу брати участь та харчуватися донорськи від усіх фондів Європейського Союзу та участь у всіх робочих органах Європейського Союзу. Так, можливо, не в статусі офіційного члена, але зі статусом дорадчого голосу. І зважати на всі інтереси регіонального розвитку, бюджетоформування зокрема. Тому я думаю, що якщо порівнювати перспективи набуття повноцінного членства України в ЄС, наприклад, у стані на 2019 рік і в стані на сьогодні, то це земля і небо… І Україна, чесно кажучи, ніколи ще не була такою близькою до отримання членства в ЄС, як зараз”, — вважає Буряченко.

Щоб перейти до етапу переговорів щодо членства України в ЄС, Київ має виконати 7 вимог, отриманих у липні. Серед них посилення боротьби з корупцією, судові реформи та боротьба з відмиванням грошей. Як стверджують в українському уряді, робота над цими завданнями активно триває.

Читайте також: Путіну не вдалось завоювати Україну, тепер він хоче залякати і знищити її, — Жозеп Боррель

Прямий ефір