Третина кожного посольства РФ — це офіцери спецслужб, — журналіст-розслідувач (ВІДЕО)

Сергій Канєв. Скріншот: uatv.ua

Журналісти-розслідувачі з центру “Досьє” вивчили біографії 18 співробітників посольства Росії в Нідерландах (вілли Тотіла, Гаага), висланих за підозрою у шпигунстві після початку війни в Україні, та знайшли підтвердження їхньої роботи на російські спецслужби. Однак посольство РФ у Гаазі аж ніяк не є винятком. Про це розповів співавтор розслідування, журналіст Сергій Канєв в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 28 жовтня.

“Приблизно третина кожного посольства — це офіцери спецслужб: ГРУ (раніше Головне розвідувальне управління, зараз Головне управління Генштабу ЗС РФ — військова розвідка, — ред.), служби зовнішньої розвідки (СЗР) та п’ятої служби ФСБ… Але до них потрібно додати ще й простих дипломатів. Він [дипломат] не може відмовити тому ж ФСБшнику, який сидить у посольстві, у тому, щоб стукатити чи видобувати інформацію”, — каже Канєв.

Окрім посольств, за словами журналіста-розслідувача, співробітниками спецслужб насичені інші російські структури за кордоном.

“У кожній країні ще є всілякі представництва Росії, у тому числі “Аерофлот”… Там сидять офіцери СЗР та ГРУ”, — пояснює журналіст.

Вся ця армія шпигунів зайнята добуванням інформації як військової, так і цивільної, вербуванням інженерів, військових, політиків.

“У тому числі практично в кожному російському великому посольстві сидить офіцер ГРУ, який закінчив, припустимо, інститут ракетних військ у Серпухові (РФ). Він навідник цілі так званий. Він прораховує траєкторії польоту ракети з Росії, ну там, до Бельгії, Голландії, Німеччини. У кожному посольстві такий сидить офіцер”, — додав Канєв.

Водночас журналіст-розслідувач зазначив, що загальну масу російських шпигунів стало легше вираховувати з того часу, як упор був зроблений на наборі кадрів у спецслужби з глибинки. Вони масово реєструвалися за однією адресою в Москві, де розташована штабквартира Головного управління Генштабу ЗС РФ. Крім того, російські шпигуни видають себе в соцмережах, зокрема, віхи шляху фігурантів розслідування по віллі Тотіла можна було відстежити саме таким чином.

Читайте також: На початку вторгнення армія РФ прицільно била по позиціях України поблизу Гостомеля. Це наслідки шпигунства — очільник МВС

Прямий ефір