У РФ триває мобілізація. Аналітики американського Інституту вивчення війни дійшли висновку, що вона, попри заяви Кремля, не завершиться до листопада, повідомляє FREEДОМ.
Російська регіональна влада та Міноборони РФ продовжують перекладати одна на одну відповідальність за пов’язані з мобілізацією військово-адміністративні прорахунки. Йдеться про випадки, коли військкоми забирають людей, звільнених від мобілізації, або не забезпечують призовників навіть елементарним спорядженням. За даними, які мають українські військові, таким чином в РФ мобілізували вже близько 200 тис. осіб.
Доукомплектування армії продовжується в багатьох російських регіонах, часто — всупереч офіційним приписам. Наприклад, росіянина Тимура Ізмайлова — одного з ключових IT-фахівців “Райффайзенбанку” — мобілізували, попри те, що Міністерство цифрового розвитку РФ надало відстрочку співробітникам сфери інформаційних технологій і комунікацій.
“Під час відвідування військкомату 19 вересня йому вручили повістку із зазначенням, що він буде призвний для участі у військових планових зборах з 26 вересня. І йому було призначено повторну явку у військкомат на 22 вересня”, — розповіла сестра Тимура Ганна.
У Тимура забрали військовий квиток та вручили повістку, але ні на навчання, ні на медкомісію не відправили. Вже 7 жовтня він опинився в Україні, а за тиждень, поки йшли бюрократичні процедури, загинув.
“Надійшла інформація, що Тимур потрапив під мінометний обстріл і загинув ще 13.10. Списки з ЦБ на відстрочку досі не дійшли до військкомату. Списки ЦБ подав до Генштабу 28.09. Просто від себе скажу. Подано більше ніж 7 скарг. Подано позов. Подані звернення на всі гарячі лінії. Публікації у ЗМІ тощо. І такий підсумок”, — поінформував російський адвокат Костянтин Єрохін у Telegram.
Мотивують росіян їхати на український фронт по-різному, але скрізь — економно. У Тиві — роздають баранів, у Якутську — овочеві набори, на Сахаліні — морожену рибу, а в Кургані — кілограм копченого сала. У Бурятії сім’ям мобілізованих пообіцяли дрова. Вистачило їх, щоправда, не всім. А в Новосибірську як заохочення новобранцям роздають… безкоштовні квитки до місцевого зоопарку.
“Подружжя, діти та батьки мобілізованих новосибірців можуть відвідати зоопарк безкоштовно. Для безкоштовного відвідування мобілізованому громадянину необхідно пред’явити підтверджуючий документ (копія військового квитка, довідка з військкомату)”, — йдеться в повідомленні на сайті “Новосибірськ онлайн”.
Деякі російські новобранці вже отримали перші виплати. Наприклад, сержанту Путеніхіну з Башкирії, мобілізованому ще 27 вересня, зарахували 1848 руб. (близько 1000 грн) замість обіцяних 200 тис. руб.
“Через майже місяць перебування там мобілізованого — зарахування зарплати. Сміх крізь сльози. Дякую, сім’я забезпечена”, — іронічно прокоментувала виплату дружина Сергія Путеніхіна сайту “Уфа онлайн”.
Тих, кого військкомам вдалося впіймати та мобілізувати, “екіпірують за останнім словом техніки та озброюють до зубів” — щоправда, лише у пропагандистських роликах. Насправді ж, призовників банально нема в чому відправляти на війну. Одягають мобілізованих дружини та матері власним коштом. Але знайти військову форму не так просто, навіть за наявності грошей. Ціни на неї зростають як на дріжджах.
“Обмундирування практично у кожного своє, куплене: маски, берці та все інше, рукавички. Вся повністю амуніція — ми купили самі”, — скаржаться новобранці.
Є серед них і ті, кому пощастило отримати казенне спорядження. Мобілізовані розміщують у мережі відео його розпакування.
“Ось ця річ називається пейнтбольна маска з пластмаси. Така ось фігня, коротше, вони думають, що ми як ці, зоряні воїни, ходитимемо… Самий топчик, що є, це берці — берці, зроблені з натуральної гуми”, — коментують мобілізовані.
Єдиний спосіб мобілізованого росіянина не залишитися в українській землі назавжди і не стати воєнним злочинцем — це здатися Силам оборони України. Отримати консультацію, як потрапити в полон правильно та безпечно, можна завдяки проекту “Хочу жити”.
“З моменту старту проекту у нас вже 3 000 звернень. На даний момент проект повністю виправдав себе, тобто результат є, проект працює, російські військовослужбовці здаються. Все йде як слід”, — зазначив речник проекту “Хочу жити” Віталій Матвієнко.
Номери телефонів проекту “Хочу жити”: +38 (066) 580-34-98 та +38 (093) 119-29-84. Дзвінки приймаються цілодобово.
Читайте також: Мобілізація зіпсувала росіянам настрій: як “відіграватиме” Кремль, розповів директор “ФБК”