Для відновлення постраждалих внаслідок бойових дій територій України розроблені різноманітні програми та проводитиметься фінансування з різних джерел. Крім того, готуються подальші законопроєкти, що дозволять компенсувати вартість зруйнованого житла його власникам. Про це сьогодні, 12 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів координатор національної програми “Велике будівництво” Юрій Голик.
За його словами, велике відновлення країни полягатиме в побудові нової інфраструктури за новими технологіями на місці зруйнованих об’єктів, а всі новобудови відповідатимуть вимогам енергоефективності.
“Що стосується фондів, які займатимуться відновленням. У законі про держбюджет, який ухвалено у першому читанні й голосуватиметься у другому, є Фонд України, який формується грошима від націоналізації активів у РФ або тих, що належать громадянам Росії на території України. Це мільярди гривень, які будуть спрямовані на відновлення”, — зазначив він.
Крім того, повідомив Голик, Офіс президента України презентував послам країн іноземних донорів концепцію фонду “Відновлення”, який найближчим часом голосуватиметься окремим законом.
“Це той фонд, який наповнюватиметься країнами донорами. Той фонд, яким країни донори самі визначають керівництво та всі можливі процедури, і цим фондом вже фінансуватиметься після закінчення війни велике відновлення країни”, — додав він.
Координатор програми “Велике будівництво” зазначив, що зруйновані будівлі не ремонтуватимуть, а будуватимуть нові.
“Якщо було зруйновано школу, напевно, немає сенсу відновлювати будівлю, яка була збудована у 1958 році. Є сенс побудувати школу так, як будується зараз у Європі. Для цього Верховною Радою був проголосований закон, який дозволяє всім областям та органам місцевого самоврядування приймати так звані перспективні плани розвитку території з урахуванням міграції населення, міграції бізнесу і під це вже підкладати план відновлення інфраструктури”, — пояснив він.
Щодо житлового фонду, то для його відновлення також прийматимуться спеціальні програми, які дозволять будувати нові будинки за сучасними технологіями. А власники житла, яке було зруйноване внаслідок бойових дій, отримають компенсацію.
Читайте також: Відновлення інфраструктури Донбасу після деокупації проводитимуть з нуля — прогнози експертів та політиків (ВІДЕО)