Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала обмежити ціни на весь імпортований газ, який надходить до країн ЄС. Про це вона заявила сьогодні, 5 жовтня, під час виступу в Європарламенті, передає FREEДОМ із посиланням на пресслужбу ЄК.
“Ми активізуємо переговори з надійними партнерами, наприклад, з Норвегією, щоб знизити ціну за імпорт газу. Як Європейський Союз, ми маємо значну ринкову владу. І багато наших постачальників хочуть укладати з нами угоди, вигідні обом сторонам”, — сказала очільниця ЄК.
Вона зазначила, що в період останніх 7 місяців разом із державами-членами ЄС вже були зроблені важливі кроки. Насамперед задля скорочення споживання газу приблизно на 10%. Фон дер Ляєн наголосила, що постачання російського газу до Євросоюзу скоротилося із 40% до 7,5%.
За її словами, компенсувати скорочення вдалося шляхом збільшення імпорту ЗПГ та трубопровідного газу, переважно від таких постачальників, як США та Норвегія.
“Газові сховища в ЄС зараз заповнені на 90%. Це на 15% більше, ніж цього дня минулого року. Крім того, три тижні тому я оголосила, що ми зніматимемо винятковий прибуток, отриманий енергетичними компаніями, і використовуватимемо його для підтримки вразливих громадян і підприємств”, — заявила Урсула фон дер Ляєн.
Не залишила поза увагою голова Єврокомісії ситуацію в Україні. Вона наголосила, що українська армія продовжує повідомляти про дивовижні успіхи у боротьбі з агресором.
“Ця війна вступила у нову фазу. Ми всі бачили кадри, як українських солдатів зустрічають із почуттям глибокого полегшення. І я на власні очі бачила, коли три тижні тому була в Києві, що життя повернулося до української столиці. Звісно, це стало можливим завдяки мужності українського народу. Але внесок Європи також має велике значення. Наша підтримка допомогла Україні протистояти окупантам. Тільки сильна та непохитна Європа зупинить Путіна”, — резюмувала вона.
Фон дер Ляєн упевнена, що важливо дотримуватися заданого в ЄС курсу та підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
Нагадаємо, в Європейському Союзі повідомили, що ніколи не визнають анексію Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, а також Криму. У відповідь на такі дії Кремля союзники України запровадили проти Росії нові санкції.