“Ми посилюємо санкції проти Росії”: Захід відреагував на спробу РФ анексувати території України (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: newsmaker.md

У Європейському Союзі повідомили, що ніколи не визнають анексію Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, а також Криму. У відповідь на такі дії Кремля союзники України запровадили проти Росії нові санкції. У США додали, що нададуть усю необхідну зброю, щоб Україна змогла відвоювати свої землі, передає FREEДОМ.

У телефонній розмові президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв президентові України Володимиру Зеленському допомогти Україні відновити повний суверенітет.

“Президент Республіки підтвердив своє рішуче засудження незаконної анексії Росією чотирьох українських областей. Він підтвердив рішучість Франції допомогти Україні відновити повний суверенітет та територіальну цілісність, а також працювати зі своїми європейськими партнерами над новими санкціями”, — йдеться у заяві Єлисейського палацу.

Підтримує територіальну цілісність України й Туреччина. У країні заявили, що вони не визнають анексію чотирьох українських областей Росією, а рішення Путіна є грубим порушенням встановлених принципів міжнародного права.

“Туреччина не визнала анексію Криму Росією на нелегітимному референдумі, проведеному у 2014 році, і щоразу наголошувала на своїй твердій підтримці територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України. Відповідно до цієї позиції, яку ми зайняли у 2014 році, ми відкидаємо рішення Росії анексувати Донецьк, Луганську, Херсонську та Запорізьку області України”, — заявили в Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Відмовилися визнавати незаконну анексію Росією українських територій і у Євросоюзі.

“Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк і Луганськ — це Україна. ЄС не визнавав і ніколи не визнає цієї незаконної анексії. Ми посилюємо санкції проти Росії й продовжуватимемо надавати рішучу підтримку Україні доти, доки буде потрібно”, — зазначили у представництві України. у ЄС.

Напередодні виступу російського президента Володимира Путіна 30 вересня президент США Джо Байден заявив, що Америка ніколи не визнає результатів псевдореферендумів, проведених Росією на території України.

“Сполучені Штати ніколи не визнають цього. І, відверто кажучи, світ теж не збирається цього визнавати. Він не може захопити територію свого сусіда. Йому не може це просто зійти з рук. І ми збираємося дотримуватися курсу. Ми збираємося продовжувати надавати військову техніку, щоб Україна могла захистити себе, свою територію та свою свободу”, — наголосив Байден.

Видання Bloomberg з посиланням на власні джерела повідомляє, що США готові надавати Україні щомісяця 1,5 млрд дол. до кінця війни. Очікується, що лідери ЄС обговорять фінансові питання України на неформальному саміті у Празі, що відбудеться наприкінці наступного тижня.

Читайте також: РФ втратить доходи на понад 7 млрд євро: як Європа реагує на спробу анексії території України (ВІДЕО)

Прямий ефір