Варшавський безпековий форум, який триває сьогодні, 4 жовтня, відкрився дискусійною панеллю про глобальну безпеку Європи. На ній учасники обговорювали війну Росії проти України, а також говорили про “референдуми Путіна” та посилення санкційного тиску на Росію, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ.
Під час дискусії міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш заявив про те, що його країна була шокована після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Люксембург абсолютно солідарний з Україною і вже надав допомогу на понад 72 млн євро.
За словами міністра, у його країні навіть опозиція та влада об’єдналися на тлі повномасштабного вторгнення до України.
“Конфлікт в Україні, у Європі — це безпрецедентно. Після Другої світової війни у моїй країні всі вражені тим, що робить Путін, що чинить Росія проти вільної держави у центрі континенту. Це від початку було для нас неприйнятним. І саме тому Люксембург солідарний з Україною, зокрема у військовому плані. Вперше в історії моєї країни ми витратили гроші, понад 72 млн євро, аби підтримати європейську державу, щоб забезпечити Україну зброєю. Тому що ми віримо, що Україна не тільки може виграти цю війну, вона повинна її виграти”, — резюмував Франсуа Бауш.
Також виступав на форумі міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. Він заявив: та консолідація, яка з’явилася в Європі після 24 лютого 2022 року, повинна тільки посилюватися і тиснути на Росію.
Блащак подякував Сполученим Штатам Америки як найпотужнішому постачальнику зброї Україні та як організатору зустрічей у форматі “Рамштайн” у Німеччині.
Також, за словами міністра оборони Польщі, ось ті псевдореферендуми, які провела Росія у Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, — “ганебні референдуми”.
Польський міністр упевнений, що санкції мають зупинити Росію, щоби надалі не повторилося більше подібної масштабної військової агресії у центрі Європи.
“Російське вторгнення до України — це зіткнення з кризою безпеки в Європі, з якою, я сподіваюся, ми не зустрінемося більше ніколи. Російська агресія є наслідком імперських амбіцій Кремля, які руйнують міжнародні правила безпеки. Ми впевнені, що атаку було сплановано задовго до повномасштабного російського вторгнення. Російська Федерація намагається порушити безпеку на землях від Арктики до Східної Європи, від Чорного моря до середньосхідних земель та Африки не лише військовим шляхом, а й іншими інструментами”, — наголосив Блащак.
Варто зазначити, що вторгнення російських військ в Україну також спонукало європейські країни, зокрема Польщу, Естонію, замислитися про зміцнення власної армії та про те, що така військова агресія може торкнутися не лише України, а й усієї Європи, допоки в Кремлі перебуває Володимир Путін.
Нагадаємо, 4 жовтня у Варшаві розпочався міжнародний форум, присвячений питанням безпеки.