Євроінтеграційні ініціативи перебувають у пріоритеті у Верховної Ради України, щоб країна рухалася якнайшвидше до вступу до Європейського Союзу. Про це 13 вересня в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла народна депутатка України (фракція “Слуга народу”) Євгенія Кравчук.
“Ви знаєте, у нас як розвідників, рік за три, тому ми рухатимемося швидше, ніж інші країни. Але, принаймні, у нас, у парламенту, точно є таке завдання, щоб усі законопроєкти стали законами, перетворилися на законодавство. І це стосується і виконання того, що по лінії асоціації з Європейським Союзом, і фактично ці політичні пункти, ці сім кроків, які ми повинні завершити до кінця цього року, для того, щоб ми почали офіційно переговори про вступ до Європейського Союзу”, — сказала Кравчук.
Вона нагадала, що частину рекомендацій ЄС уже виконано. Зокрема, призначено керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“Ми проголосували законопроєкт про Конституційний суд, про обрання та більш відкритий формат обрання суддів Конституційного суду. У нас стартував конкурс у НАБУ. Прийняли знову-таки закон про медіа в першому читанні, що також є частиною цих семи кроків по FATF (група з розробки фінансових заходів щодо відмивання грошей), там моніторинг щодо відмивання доходів… Тому так, ми рухаємося, і у нас точно є бажання. І в принципі, ось ми порахували, з початку вторгнення 24 лютого парламент збирався 25 разів. Ми працюємо в нормальному такому режимі та євроінтеграційні ініціативи, вони завжди будуть у пріоритеті”, — заявила народна депутатка.
Вона переконана, що виконання всіх кроків, які Україна має зробити на своєму шляху до вступу до Європейського Союзу, насамперед потрібне самій країні.
“Коли ми кажемо, що потрібна справедлива судова система, тому що європейські інвестори не прийдуть, то вона нашим інвесторам також потрібна, щоб захищати права власності в суді і довіряти цій судовій системі. А щодо економічного зростання — ось якщо подивитися на країни “останніх хвиль”, то під час перебування у статусі кандидатства ВВП якраз зростало навіть швидше, ніж після вступу до Європейського Союзу, тому що відкриваються нові фонди, відкриваються можливості. Сам статус кандидатства — це вже зелений сигнал для інвесторів. Це значить, що не потрібно чекати на вступ, вже можна інвестувати. І, до речі, на Ялтинській конференції, я вже не пам’ятаю, хто сказав, що Україна зараз як от східний Берлін, Східна Німеччина, тобто тільки – тільки відкрилася для інвестицій і треба першими туди зайти”, – зазначила Кравчук.
Читайте також: “Після 6 місяців війни Україна найбільше наблизилася до ЄС”: підсумки європейського туру Шмигаля
Нагадаємо, Україна та ЄС 5 вересня підписали одразу п’ять угод, які наближають Україну до вступу до Євросоюзу та сприяють стійкості у війні проти російського агресора.