Допомога, турбота, довіра — хвиля біженців з України викликала солідарність у ЄС (ВІДЕО)

Біженці з України. Ілюстративне фото: ap.org

Попри запевнення російської пропаганди про те, що Україна скоро набридне Європі і залишиться одна, — і уряди європейських країн, і їхні громадяни відкрили свої серця та кордони для українців. Безпрецедентна хвиля міграції з України, що виникла через повномасштабне вторгнення Росії, викликає в Європейському Союзі виняткову солідарність, повідомляє FREEДОМ.

За даними Агентства ООН у справах біженців, понад 6 млн осіб з України вирушили у пошуках притулку від війни до інших країн Європи. За даними соцопитування Центру Разумкова, більшість біженців перетнула кордон Євросоюзу невдовзі після вторгнення.

“84% виїхали до кінця квітня. Кількість тих, хто виїжджав вже після квітня, дуже невелика. Найбільше виїхало у березні — понад 60%”, — повідомив заступник директора соціологічної служби Михайло Міщенко.

За даними ООН, понад 3 млн українців перетнули кордон із Польщею після вторгнення Росії наприкінці лютого. Це одна з найбільших міграційних хвиль у європейській історії. Згідно зі звітом Спілки польських метрополій, населення Польщі збільшилося цьогоріч на 8%. Країна стала першим притулком для українців, які втекли від війни.

“У мене серце розривається, коли бачу їх такими. Вони не лише хворі, а й виснажені, дуже втомилися, плачуть. Ми намагаємося допомогти якнайбільше. Я працюю медсестрою 34 роки. І весь цей час мала справу з пацієнтами, але за належних умов. Сюди їдуть холодні, брудні, бо дістаються 48 годин. Моє серце розривається. Те, що ми тут бачимо, лякає”, — поділилася польська медсестра Беата Савицька.

Представництво Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Польщі вважає, що близько 30 тисяч біженців з України потребують психологічної допомоги через пережиту травму.

“Те, що ви відчуваєте, через що ви проходите, є абсолютно нормальним. Ви можете іноді думати: “Чому я не сильний?”, “Що буде?”, страх; це дуже нормально. Прямо зараз важливо приймати це день у день і намагатися зберігати спокій. Всі намагаються допомогти, і ми намагаємося організувати цю допомогу так, щоб не тільки тут, а й там, куди ви прямуєте, ви отримували необхідну підтримку. Це наша мета”, — сказала біженці експертка ВООЗ із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Сельма Севклі.

Безпрецедентна хвиля міграції викликала і безпрецедентну солідарність громадян та урядів Євросоюзу, зазначає Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. Вперше держави ЄС швидко активували Директиву, яка забезпечує доступ до захисту та послуг для біженців із України.

“Існує величезний контраст. В останні кілька років ми бачили ситуації, коли міністри, глави урядів у Європі годинами, днями вели перемовини про те, хто має взяти сотню людей, які пливуть човном Середземним морем. А зараз мільйони прийняли та дозволили отримати доступ до послуг дуже ефективним чином”, — повідомив Гранді.

“Щодо матеріальної допомоги, яку отримують біженці з України, то переважна більшість — майже 80% — нею задоволені”, — поінформував Міщенко.

Євросоюз уже виділив 9 млрд євро у межах нової програми макрофінансової допомоги Україні. Bloomberg повідомляє, що вона складатиметься з 25-річних позичок із 10-річним пільговим періодом, у цей час виплата відсотків за кредитами покриватиметься за рахунок бюджету ЄС.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю німецькому інформаційному агентству DPA повідомив, що Україна очікує від Євросоюзу на транш макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро до кінця вересня.

Читайте також: Нинішні події в Україні — це те, що громадяни Грузії пам’ятають ще з 90-х, — Ходжеванішвілі

Нагадаємо, народний депутат України, голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв висловив думку, що ще 2014 року українці нагадали європейцям про європейські цінності, а зараз стали драйверами внутрішніх змін у суспільстві країн ЄС.

Прямий ефір