Чернігів одним із перших зустрів російських окупантів, місто пережило облогу і зазнало численної руйнації. Незважаючи на пережите, воно залишається надійним північним форпостом України та зустрічає День Незалежності з упевненістю у перемозі та відновленні. Про це сьогодні, 24 серпня, розповіла журналістка Ганна Нітченко в ефірі марафону FREEДОМ телеканалу UA.
Чернігів — рідне місто Ганни, тут її будинок, рідні, друзі. Разом з іншими чернігівцями вони пізнали тяготи облоги та обстрілів. Найбільшою трагедією міста стало влучання російських ракет у багатоповерхівку: загинуло 49 людей. Серед них — і знайомі Ганни. Її будинок теж зазнав значних пошкоджень. Родичі під час обстрілів ховалися у шахті насосної станції, туди ж спускали свійських тварин. Врятували не всіх, одна із двох кавказьких вівчарок Ганни загинула, похована у дворі.
“Перша війна (Друга світова, — ред.), та легша була. Кажуть, що фриці були погані, але німці краще за них (росіян, — ред.) були”, — каже 95-річна бабуся Ганни Нітченко.
У Чернігові досі багато руйнувань. Приблизно 80% — це цивільна інфраструктура. Зокрема, зруйновано одну з візиток міста — готель “Україна”. Анна вірить у її відновлення, як і у відновлення всього рідного міста.
За її словами, віра в це та у перемогу України у цій війні об’єднує мешканців Чернігова. Городяни загалом стали згуртованішими: підтримували один одного під час облоги та обстрілів, зараз разом продовжують розбирати завали.
З такою вірою зустрічають 31-у річницю Незалежності. У місті не проводять масових заходів, зранку тут уже лунала сирена повітряної тривоги, людей на вулицях небагато. Вони дотримуються рекомендацій влади бути в ці дні обережнішими.
Посли ЄС, США та Великої Британії привітали українців з Днем Незалежності
День Незалежності у Києві: історії жителів області, які пережили окупацію
Читайте також: Жданов про провокації на ЗАЕС: Росія блефує, але ситуація будь-якої миті може вийти з-під контролю