Panzerhaubitze 2000, Gepard, Mars II, IRIS-T: переваги та терміни поставок — огляд західної допомоги України

Скріншот відео UA

Німеччина заявила про те, що готова передати українській армії систему протиповітряної оборони IRIS-T (“Айріс-Ті”). Про це повідомила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. За її словами, німецька сторона планує дотримуватися своєї політики санкцій та надавати військову та гуманітарну допомогу Україні. А Литва та Польща вважають актуальним розпочати дискусію про вступ України до НАТО, повідомляє UA.

Офіційний Берлін надасть Україні 10 самохідних артустановок Panzerhaubitze 2000 (панциргаубиця), три реактивні системи залпового вогню Mars II (“Марс II”) та п’ять зенітних установок Gepard (“Гепард”). Список озброєння опубліковано на сайті Міноборони Німеччини.

“Ми тримаємо своє слово. Ми підтримаємо Україну доставкою більш важкого озброєння, боєприпасів та навчанням у Німеччині”, — повідомила міністерка оборони Німеччини Крістіна Ламбрехт у Twitter.

Панциргаубицю 2000 по праву вважають однією з найкращих самохідних артилерійських установок у світі. Саме їх нині на лінії фронту активно використовує українська армія.

“Швидкострільність — раз, мінімальне застосування фізичної роботи екіпажу — два і приведення в бій-відбій бойових позицій — оперативно. Хвилина — привестися до роботи, хвилина — відпрацювати ціль, хвилина — піти”, — пояснює переваги таких гаубиць військовослужбовець Збройних сил України.

У квітні Україна заявила, що планує купити 100 таких самохідних артилерійських установок безпосередньо у виробника. Як повідомляє німецький тижневик Der Spiegel, компанія-виробник Krauss-Maffei Wegmann (KMW) 11 липня подала заявку на отримання ліцензії для виробництва Panzerhaubitze 2000 саме для України. І за два дні отримала позитивну відповідь від Міністерства економіки Німеччини.

“Представник KMW назвав бюджет на 100 самохідних гаубиць в 1,7 млрд євро. Цей обсяг у багато разів перевищить попередні постачання озброєнь на суму близько 600 млн євро. На KMW виробництво систем озброєння має початися негайно. Очікується, що виробництво всіх гаубиць розраховане на кілька років, тому головною турботою є довгострокове посилення української армії”, — повідомляє німецький тижневик Der Spiegel.

Також Німеччина готова передати Україні систему ППО IRIS-T, виготовлену на замовлення іншої держави.

“Ми також доставимо систему протиповітряної оборони IRIS-T. Ну, я сподіваюся, що наприкінці літа — на початку вересня. І це на завершальній стадії виробництва, вона мала відправитися в іншу країну. Тому нам довелося домовитися з іншою країною, що вони поступляться тим, що ця система може піти в Україну, і я дуже сподіваюся, що ми зможемо зробити це з великою кількістю цих систем IRIS-Т”, — зазначила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Міністерка також наголосила, що Німеччина справді спочатку надто зволікала з наданням Україні ефективної військової допомоги, але тепер підхід змінено і постачання важкого озброєння вже триває.

“Спочатку ми були надто повільними. І тому ми намагаємося ставати кращими. І ми змінили позицію, ми доставляємо важке озброєння, ми доставляємо особливо артилерію, найсучасніші системи, тому що це те, про що українці нам говорять зараз”, — підкреслила Бербок.

Про новий пакет військової допомоги для української армії заявив і президент Литви Гітанас Науседа. За його словами, Литва готова надати 10 бронемашин, боєприпаси та антидрони.

“Я також не з порожніми руками приїхав, сьогодні новий пакет — це амуніція та 10 бронемашин. Ми скоро покажемо антидрони, які виготовляються в Литві і які, ми знаємо, будуть вам надзвичайно потрібні”, — зазначив Гітанас Науседа, який прибув до Києва у День Української Державності — у четвер, 28 липня.

Литва та Польща готові відновити переговори в Альянсі щодо вступу до НАТО України. Про це йдеться у заяві глав зовнішньополітичних відомств Литви, Польщі та України з нагоди другої річниці заснування “Люблинського трикутника”.

“З урахуванням проведення у 2023 році у Вільнюсі саміту НАТО, Республіка Польща та Литовська Республіка підтверджують готовність активізувати в рамках Альянсу дискусію щодо запрошення України розпочати переговори про вступ до НАТО. Сторони мають намір тісно взаємодіяти у питанні об’єднання міжнародних зусиль з відновлення України, успішна Україна є запорукою процвітання та стабільності в Європі”, — йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ України, Литви та Польщі.

Країни заявили, що хочуть розширювати співпрацю між збройними силами трьох держав. Це передбачає проведення спільних навчань у тренувальних центрах Польщі та Литви, лікування та реабілітацію військовослужбовців ЗСУ.

Нагадаємо, голова Луганської ОВА Сергій Гайдай в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA спростував заяви окупаційних військ РФ про швидке підключення газу та води у захоплених населених пунктах Луганщини. За його словами, за місяці обстрілів окупанти повністю зруйнували інфраструктуру міст.

Перше судно вже завантажується: Зеленський оголосив про готовність України до експорту зерна

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував кадри тортур щодо українського військовополоненого, які вчора з’явилися у мережі

Читайте також: Слов’янськ, Покровськ та Бахмут — під прицілом РФ: ситуація в Донецькій області

Прямий ефір