Мільйони людей опинилися на межі голоду через вторгнення Росії до України. Російська армія заблокувала морські порти. Тому поки українським аграріям нема куди подіти зерно, у Північній Африці від нестачі продовольства помирають люди. Критична ситуація у Сомалі, повідомляє UA.
Цього року від голоду в Сомалі вже загинули 448 дітей. Є кілька причин нестачі їжі у громадян — і перша у списку — вторгнення Росії до України.
Через заблоковані українські порти експорт зерна зменшився майже на 60%. У довоєнний період найбільше продукції доставляли саме в Північну Африку та на Близький Схід.
“Тільки Сомалі раніше імпортувало 92% пшениці з Росії та України, але зараз шляхи поставок заблоковані. А війна посилює ситуацію зі зростанням цін на продукти харчування та пальне. Це означає, що багато хто в Ефіопії, Кенії та Сомалі більше не може дозволити собі основні продукти харчування, необхідні їм для виживання”, — каже заступник регіонального директора ЮНІСЕФ у країнах Східної та Південної Африки Ранія Дагаш.
Сомалі імпортує понад половину необхідного країні продовольства. Втрата української пшениці, затримки в ланцюжках поставок та швидка інфляція призвели до різкого зростання цін на олію та основні продукти, такі як рис та сорго. Бідне населення вже витрачає на їжу від 60 до 80% свого доходу. Десятки магазинів закрилися, власники не мають достатньо коштів, щоби наповнювати прилавки.
“Світовий голод хочуть використовувати як зброю. Я неодноразово говорив, що Росія готує продовольчу кризу, здатну запустити ланцюжок інших криз у світі. Вони блокують українські порти, знищують урожай, займають значні території на півдні та крадуть наше зерно”, — заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Погіршують ситуацію у Сомалі ще й погодні катаклізми. Чотири роки поспіль тут не було сезону дощів, що призвело до найсильнішої посухи за останні 40 років. Те, що вдалося виростити, — знищує сарана. Худоба гине — за останній рік у Сомалі загинули понад три мільйони тварин. А саме завдяки сільському господарству більшість сімей харчуються та живуть.
“Ситуація вкрай жахлива і похмура: до кінця цього року від посухи постраждають 7,1 млн людей. Якщо ми не розширимо і не активізуємо наші дії у відповідь, на жаль, багато людей — зокрема не менше ніж 370 000 дітей — загинуть до кінця червня. Це говорить про те, наскільки жахлива ситуація”, — каже координатор гуманітарної допомоги ООН у Сомалі Адам Абдельмула.
Експерти прогнозують, що посуха триватиме до 2023 року. Погіршення природних умов, а також відчутне скорочення експорту базового продовольства стане початком небаченої раніше кризи. У 2011 році тільки через посуху в Сомалі загинули 260 тисяч громадян. У нинішніх умовах, за прогнозами ООН, голодна смерть загрожує 15 мільйонам жителів країн Східної Африки, серед яких 2 млн — діти.
Читайте також:
Життя під постійними обстрілами. Ситуація у Лисичанську
Питну воду мешканці Слов’янська отримують, зокрема, як гуманітарну допомогу – мер