Постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй Сергій Кислиця у виступі на засіданні Ради безпеки ООН щодо агресії РФ проти України 29 березня заявив, що після невдалого бліцкригу російські окупанти перейшли до інакшої тактики війни – створення у країні гуманітарної катастрофи. Про це йдеться у сюжеті телеканалу UA.
“Після провалу свого початкового плану бліцкригу російські війська перейшли до плану Б. Цей план передбачає провокацію гуманітарної катастрофи на всій території України, знищення сільськогосподарського потенціалу нашої держави, щоб залякати українське політичне керівництво та народ і змусити його до капітуляції”, – розповів Сергій Кислиця.
Інструментарій, за словами українського представника, є широким і вкрай жорстоким.
“Це умисне руйнування житлових кварталів та критичної інфраструктури, ракетні обстріли по всій країні, блокада міст, порушення домовленостей щодо гуманітарних коридорів, терористичні акти проти мирного населення на окупованих територіях, зокоема викрадення та вбивства. Зараз окупанти викрали близько 30 міських голів, активістів та журналістів”, – наголосив Кислиця.
Помічник Генерального секретаря з гуманітарних питань та заступник координатора надзвичайної допомоги ООН Джойс Мсуя розповіла про ситуацію в оточених містах і тих, що перебувають під обстріламм, – Маріуполі, Харкові, Чернігові.
“Людям у цих містах не вистачає їжі, води, ліків, електрики та опалення. Вони у пастці… У деяких районах небезпечно навіть ховати мертвих… Гуманітарна логістика та ланцюжки поставок розширюються щодня. Але підступні ризики безпеки та проблеми з доступом заважають нашим зусиллям. Багато маршрутів порушено, і колони з гуманітарною допомогою і працівники часто не можуть пройти через обстріл, бойові дії та наземні міни. Гуманітарні місії ризикують життям, щоб допомогти нужденним… Ми повинні віднайти заходи – від локальних пауз до ширшого припинення вогню – для порятунку життів. Захистіть оселі мирних жителів від нападу. Їхні школи. Їхні лікарні. У мирних жителів закінчується їжа, енергія та надія. Наша мета проста: змусити замовкнути гармати і врятувати життя”, – пояснила Джойс Мсуя.
Виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми Девід Бізлі заявив, що Україна перетворюється з житниці світу на довгу чергу по хліб.
“Ми ніколи не подумали б, що таке взагалі може статися. Це не просто спустошення України та регіону, це матиме глобальні наслідки, вплив, який перевершить усе, що ми бачили, починаючи від Другої світової війни”, – сказав Бізлі.
Заступник держсекретаря США Венді Шерман висловила сподівання, що президент країни-агресора РФ Володимир Путін відповідально братиме участь у мирних переговорах.
“Ми стежимо за тим, що роблять російські сили, а не за тим, що Росія каже, що каже Путін. І, зрештою, єдиний спосіб покласти край цій гуманітарній катастрофі, — гарантоване припинення вогню та цілковите виведення російських військ із території України подалі від її кордонів. Це рішення, як і рішення розпочати цю нічим не спровоковану, нічим не виправдану війну, лежить на одній людині, лише на одній людині”, – уточнила Шерман.
Верещук: 30 березня заплановано роботу трьох “зелених” коридорів