Радник керівника Офісу президента України, ексміністр економіки та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов наголосив, що лише невеликий відсоток дипломатичних місій рекомендує відкликати своїх співробітників з Києва у зв’язку з напруженням на українському кордоні.
Про це повідомляє UA.
“У нас 120 посольств в Україні, 4 дійсно рекомендували (своїм співробітникам та членам їхніх сімей від’їжджати, – ред). Але водночас є заяви зокрема й від ЄС, які кажуть, що вони не бачать для цього підстав”, – зауважив ексміністр.
Водночас він наголосив, що ця рекомендація стосується друзів, членів сімей, а не надзвичайних послів чи посланників.
“Ця рекомендація не є новою. Наприклад, я працюю професором в Університеті Піттсбурга, де вже декілька років функціонує рекомендація не здійснювати обмін студентами з Україною через ризики, пов’язані з військовою агресією”, – додав Милованов.
Повна версія інтерв’ю: Протидія російській агресії, пандемія COVID-19, деолігархізація: інтерв’ю з Тимофієм Миловановим
Нагадаємо, у зв’язку зі зростанням загрози нового вторгнення з боку Росії США дозволили добровільний від’їзд державних службовців. В українському МЗС назвали від’їзд дипломатів США “проявом надмірної обережності”.
Німеччина запропонувала родичам співробітників дипкорпусу та німецьких некомерційних організацій покинути Україну за кошт уряду ФРН.
Австралія та Велика Британія почали вивіз членів родин дипломатів із Києва.
Нідерландським дипломатам дозволили за бажанням виїхати з України.
Читайте також: Посольство США після часткового від’їзду дипломатів – що зміниться і коли повернуться співробітники