Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок вважає, що економічні та фінансові санкції проти Росії у разі подальшого вторгнення до України мають бути болючими для російської економіки, але водночас не мати “ефекту бумеранга”.
Про це повідомляє UA з посиланням на Deutsche Welle.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок сумнівається у необхідності виключення Росії з міжнародної міжбанківської системи передавання інформації та здійснення платежів SWIFT. Про це вона сказала в інтерв’ю німецькій газеті Süddeutsche Zeitung.
На її думку, таке рішення може бути найсильнішою відповіддю на російську агресію проти України, але не обов’язково найдієвішою. Міністерка пояснила, що західні країни ретельно вивчають, які саме економічні та фінансові санкції проти Кремля “справді завдадуть удару російській економіці та керівництву, але не обернуться бумерангом”.
“Канцлер і я чітко дали зрозуміти, що обговорюються будь-які засоби та заходи у разі подальшої військової ескалації. І це стосується газопроводу “Північний потік-2”, – додала Бербок.
Нагадаємо, 73 німецькі експерти закликали уряд Німеччини “докорінно” змінити політику щодо Росії. На їхню думку, у той час як російська армія стоїть біля українського кордону, переговори з РФ щодо безпеки не змогли згладити конфлікт навколо України.
Експерти розкритикували Німеччину, яка, “будучи найбільшою економічною силою в Європі, протягом трьох десятиліть спостерігала за діями Кремля хоч і критично, але переважно байдуже”.
Читайте також: Україна очікує, що Німеччина та інші союзники візьмуть жорсткий курс на протидію російським загрозам, – Кулеба