В Україні фіксується прогрес у питанні освоєння позик Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) як з боку уряду, так і регіонів. Однак на рівні муніципалітетів є певні проблеми з реалізацією проєктів, що пов’язано з нестачею професійних кадрів у цьому напрямі.
Про це в інтерв’ю телеканалу UA розповів голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.
Він зазначив, що, крім отримання кредиту Європейського інвестиційного банку, найскладніше – це використання наданих коштів.
“Якщо говорити про муніципалітети, то в регіонах буває складніше. Але й там бачимо прогрес. Я думаю, що сьогодні серйознішою проблемою є нарощування потенціалу в країні – вам потрібні люди на муніципальному рівні, на регіональному рівні, які можуть використовувати кредити, що надаються”, – сказав Загон.
“ЄІБ дуже суворо ставиться до всіх процесів, я не кажу, що з нами найлегше. Ми вимагаємо стовідсоткової зрозумілості та прозорості у закупівлях. Але ми також хочемо побачити проєкт та вплив проєкту на довкілля. Ми хочемо побачити соціальний вплив проєкту, який ми підтримуємо. Й іноді муніципалітетам буває важко впоратися із цим”, – додав глава Представництва ЄІБ в Україні.
Європейський інвестиційний банк має дуже суворі стандарти.
“Ми не відпускаємо процеси на самоплив. Ми дуже уважно стежитимемо за тим, що відбувається з нашими грошима”, – наголосив Загон.
Після виділення кредиту розпочинається підготовчий етап щодо реалізації проєкту, “на якому ми хочемо подивитися, що Україна збирається робити з нашими грошима”.
“І тут, вочевидь, дуже важливою є фаза закупівель. Ми погоджуємося лише тоді, коли процедури закупівлі відповідають міжнародним стандартам”, – уточнив представник ЄІБ.
Банк уважно стежить за процесом реалізації проєктів та фіналізує їх.
“Банк слідкує за тим, що відбувається із грошима. Чи збудовано дороги, чи збудовано лікарні, чи є обладнання – ми стежимо за всім цим… Ми можемо надати довгострокові кредити на дуже конкурентоспроможному рівні. Але обов’язкова умова, пов’язана з таким кредитом, полягає у тому, що гроші мають використовувати для громадян. Для блага громадян України”, – резюмував Загон.
Повна версія інтерв’ю: З акцентом на Донбас: інтерв’ю з головою Представництва Європейського інвестбанку в Україні Жан-Еріком де Загоном
Нагадаємо, 24 листопада Україна отримала другий транш у розмірі 699 млн доларів у межах співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Читайте також: Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю історію, – Свириденко