Після зміни влади в Україні у 2019 році антикорупційна інфраструктура країни отримала всю необхідну політичну основу для ефективної діяльності. Були ухвалені необхідні рішення для посилення роботи Національного антикорупційного бюро України та почав функціонувати Вищий антикорупційний суд.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський, пише UA.
У системі антикорупційних органів особливу роль відіграє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, від незалежності й фаховості керівника якої залежить ґрунтовність розслідувань НАБУ та гідне представлення звинувачення у Вищому антикорупційному суді.
“Немає й не може бути жодного адекватного пояснення того, що конкурс для обрання нового керівника САП затримується. Всі члени конкурсної комісії повинні виконати свою роботу й обрати нового керівника САП, як це і має бути відповідно до найкращих міжнародних практик”, – сказав Володимир Зеленський.
Глава держави акцентував на тому, що для діяльності конкурсної комісії створені всі умови. Підготовча робота була проведена вчасно та змістовно.
“Залишилися фактично фінальні етапи конкурсу. Ніхто не має права ставити під загрозу стабільність роботи антикорупційної інфраструктури та виконання міжнародних зобов’язань України”, – наголосив президент.
З обранням нового керівника САП, на думку Володимира Зеленського, очікують активізації антикорупційних розслідувань та справедливих вироків винним у корупційних злочинах.
Нагадаємо, засідання комісії, яка має обрати керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не відбулося у суботу через відсутність кворуму.
Читайте також: Президентські вибори, “Податковий Майдан”: що сталося в Україні в 2010 році (ВІДЕО)