У столиці відбувся перший саміт Національного кластера кібербезпеки за участю Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) при РНБО та Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global).
Про це повідомляє Укрінформ, пише UA.
Мета саміту – підбиття проміжних підсумків роботи Національного кластера кібербезпеки за перше півріччя 2021 року та формування планів взаємодії з міжнародними партнерами на 2021-2022 роки.
“Ми націлені на те, щоб у спільній взаємодії з приватним сектором, суб’єктами безпеки забезпечити належну безпеку державного сектору, об’єктів критичної інфраструктури, а також надати допомогу усім громадянам, суб’єктам підприємницької діяльності”, – сказав заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк.
І додав, що взаємодія з міжнародними партнерами вкрай важлива.
“Кіберпростір без взаємодії з міжнародними партнерами захистити неможливо”, – вважає Демедюк.
Він повідомив, що кібератаки наразі пов’язані з тотальною гібридністю, тому важливо об’єднуватися, аби оцінити спільні напрацювання та визначити необхідні кроки на наступному етапі. На думку Демедюка, всі учасники повинні один одному довіряти і спільно працювати, незалежно від того, хто і де перебуває в якому статусі, в якому секторі – приватному чи державному.
Натомість заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Євген Владіміров нагадав про одну з найбільших кібератак на енергетичний сектор України, яка сталася в 2015 році. Відтоді протягом 6 років багато зробили: затвердили рішення керівництва держави Про стратегію кібербезпеки, підготували до другого читання законопроєкт про критичну інфраструктуру. Крім того, уряд створив НКЦК, який взяв на себе важливу роль координації роботи в протидії кіберзагрозам.
Учасники заходу зауважили, що поточний рік став важливим насамперед через ухвалення нової стратегії кібербезпеки.
Під час саміту організатори повідомили, що загалом провели 6 кластерів, учасниками яких стали: представники 8 посольств, 75 державних відомств, представники 31 міжнародної організації та 8 організацій за напрямком державного приватного партнерства. Так, загалом 149 інституцій взяли участь у кластерах за перше півріччя 2021 року.
Наступний кластер буде зосереджений на стратегії кібербезпеки. Ключові цілі стратегії розділені на 3 блоки – стримування, стійкість та взаємодія.
До слова, відбувся перший раунд кібердіалогу Україна – Європейський Союз. Сторони підтвердили свою відданість глобальному, відкритому, стабільному та безпечному кіберпростору.
Читайте також: Кібербезпека: президент анонсував відкриття нового потужного університету (ВІДЕО)