Окремі країни можуть ухвалювати рішення щодо своєї власної допомоги Україні й без спільного рішення Північноатлантичного альянсу. Такою думкою сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.
Зокрема він зазначив, що під час військових конфліктів у Югославії та в Ірані окремі країни НАТО брали участь і без рішення Північноатлантичного альянсу, якщо це серйозно не суперечило їхнім зобов’язанням, які були взяті на себе в межах коаліції.
“Я думаю, що ці розмови ведуться активно. Не думаю, що це будуть бойові частини, але це цілком можуть бути фахівці в тилу, які можуть зайнятися роботою протиповітряних систем. Зрештою, це можуть бути в широкому розумінні слова фахівці, які займуться захистом території країн НАТО, своїх країн, але працюватимуть на території України, розгортанням тієї самої системи протиракетної та протиповітряної оборони. Це ж стосується логістики, розмінування, того, що можуть забезпечити фахівці, не входячи в конфлікт у тій частині, що вони беруть безпосередню участь саме в бойових діях”, — сказав експерт.
Це ж, на його думку, стосується і військових із Південної Кореї, яка збирається направити групу спостерігачів в Україну у зв’язку з перебуванням військ КНДР на території Росії.
“Південнокорейські командири можуть отримати дуже серйозний, неоціненний для них досвід сучасної війни, щоб бути конкурентоспроможними в протистоянні з Північною Кореєю, щоб бути досить ефективними. Звичайно ж, усі ці компоненти важливі для Південної Кореї”, — вказав Варченко.
Крім того, він зазначив, що Сеул може надати серйозну допомогу в постачанні озброєння Україні.
“Танки, артилерія, ракети, боєприпаси до артилерії, засоби радіоелектронної боротьби, технології безпілотних систем, — усе, чим може похвалитися дуже високотехнологічна південнокорейська економіка. Це дуже високі, дуже хороші технології, і Південна Корея може поділитися ними з Україною”, — додав Варченко.
Читайте також: Готовність країн НАТО відправити свій військовий контингент в Україну проаналізували експерти
Як повідомлялося, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що європейським країнам час переглянути ідею президента Франції Еммануеля Макрона щодо розміщення військ на території України на тлі перебування північнокорейських солдатів у Росії.
Читайте також: Військова допомога Південної Кореї може змінити ситуацію на полі бою в Україні: партнерство Сеула і Києва проаналізували експерти