Росія вкладає значні ресурси в підтримку проросійських сил у Грузії, зокрема партії “Грузинська мрія”, створюючи ілюзію, що хороші відносини Тбілісі з Москвою можуть запобігти новому російському вторгненню. Про це сьогодні, 6 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів віцепрезидент НУО “Атлантична рада Грузії”, експосол Грузії в США Бату Кутелія.
За його словами, ключовий наратив, який Росія просуває в Грузії, полягає в тому, що хороші відносини Тбілісі з Москвою гарантують відсутність війни.
“Після 2022 року, коли Росія вторглася в Україну, “українська тема” стала головним питанням пропаганди, і ірраціональні страхи (маються на увазі натяки на нове вторгнення Росії в Грузію, — ред.), які вони розповсюджували, і були їхньою головною передвиборчою платформою”, — зазначив експосол.
Кутелія розповів, що коли передвиборча кампанія проросійської “Грузинської мрії” йшла не надто успішно, російські політики і спецслужби приходили на допомогу партії.
“Ми бачили заяви, наприклад, начальника зовнішньої розвідки (Сергія Наришкіна, — ред.), або Сергія Лаврова (міністр закордонних справ РФ, — ред.), або Дмитра Пєскова (прессекретар Володимира Путіна, — ред.), ), або інших пропагандистів, які підтримували цей самий наратив для того, щоб допомогти “Грузинській мрії” за допомогою сфальсифікованої реальності продовжувати захоплення держави, після чого Росії стало б набагато легше маніпулювати рішеннями Грузинської держави”, — наголосив гість ефіру.
Експосол також зауважив, що Росія продовжує вкладати значні ресурси, щоб “Грузинська мрія” втримала владу в країні.
“І, як писав Джордж Орвелл (відомий англійський письменник, — ред.), усі тиранії ґрунтуються на двох факторах: насильстві та брехні. Те ж саме ми спостерігаємо зараз у Грузії. Ці вибори стали кульмінацією 12-річного, дуже повільного процесу захоплення держави”, — резюмував Бату Кутелія.
Читайте також: Результати виборів президента США не позначаться на підтримці України з боку Євросоюзу — заяви
Як повідомлялося, у Тбілісі грузинська опозиція провела другу масштабну акцію протесту проти підсумків парламентських виборів 26 жовтня. Лідери опозиції та їхні прибічники пройшли маршем до парламенту Грузії. Загалом, за різними оцінками, в акції взяли участь кілька тисяч маніфестантів. Опозиціонери повторили свої обіцянки: не входити до парламенту, вимагати розслідування фальсифікацій і перевиборів, а також невизнання виборів міжнародною спільнотою.