81 бойове зіткнення на фронті та зростання темпів розвитку української оборонки — карта війни за 25 лютого (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Протягом минулої доби на фронті відбулося 81 бойове зіткнення. Про це сьогодні, 25 лютого, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ). Своєю чергою воїни ЗСУ, які б’ються зараз на Бахмутському напрямку, знищують російських окупантів, попри їхні постійні спроби наступати, повідомляє FREEДОМ.

“Результати є, ворог знищується щодня, його нескінченної чисельності там немає. І рано чи пізно, я вірю, і хлопці мої теж вірять, що ми заберемо назад свої території, ворога ми виб’ємо зі своєї території — це однозначно”, — сказав військовослужбовець ЗСУ, командир артилерійської частини з позивним “Рись”.

Загарбники безуспішно намагалися штурмувати на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. На кожній ділянці українським захисникам вдалося відбити по 18 російських атак. Армія РФ обстрілювала з артилерії та мінометів Первомайське, Новомихайлівку та Костянтинівку Донецької області.

“Ми стабілізуємо ситуацію, вже багато днів тримаємо оборону, тобто рух ми не тільки призупинили, а завдаємо контрударів і знищуємо велику кількість противника”, — заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

На Авдіївському напрямку підрозділи Сил оборони України відійшли на західну околицю Ласточкиного, де тривають бої за населений пункт. Противник постійно застосовує керовані авіабомби, артилерію, FPV-дрони по позиціях українських воїнів. Як повідомили в ЗСУ, інформація про захоплення Ласточкиного російськими військами — фейк.

В Україні працюють над тим, щоб у майбутньому оператори БпЛА могли керувати дронами, перебуваючи далеко від фронту.

“Це вже працює, тільки тепер продуктова лінійка розшириться, наскільки багато різних типів БпЛА або інших платформ можна запускати дистанційно. Але за фактом нинішні технології дають змогу це робити. І в цьому наша певна конкурентна перевага. У нас є доступ до найкращих технологій, використовується супутниковий зв’язок багатьох країн НАТО. Йдеться поки що не про всі типи БпЛА або платформ, і не про масове застосування, але я думаю, що це питання часу”, — повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Також зростають темпи розвитку української оборонної промисловості.

“Торік наша оборонка була втричі більшою, ніж 2022 року. Наші можливості на 2023 рік були ще в 6 разів більшими за минулорічні. Працюємо разом із Міністерством оборони, із Силами оборони над подальшою контактацією. Загалом оборонка — це 500 підприємств, які працюють над конструюванням, виробництвом, ремонтом і обслуговуванням усього, що допомагає нашим Силам оборони. Це близько 100 державних підприємств, близько 400 приватних. Це 300 тисяч конструкторів”, — поінформував міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Зокрема, українській армії знищувати сили противника допомагають ударно-розвідувальні дрони “Сич” власного виробництва. Вони вже показали себе як надійна та смертоносна зброя. Безпілотники призначені для вогневого ураження точкових цілей — бронетехніки, невеликих фортифікаційних споруд і груп особового складу загарбників.

“Максимальне їх використання дасть змогу поліпшити виробництво, тактико-технічні характеристики. Тому що на практиці виявлятимуться як слабкі, так і сильні сторони. Чим більше буде подібної техніки, тим менше буде стрілецьких боїв. Чим більш високотехнологічне озброєння, тим меншими будуть втрати”, — розповів начальник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МОУ) Кирило Буданов.

Загальні втрати армії РФ від 24 лютого 2022 року становили 409 тис. 820 осіб. За добу було ліквідовано ще 810 російських окупантів. Сили оборони України знищили 8 танків, 16 бойових бронемашин, 29 артилерійських систем, 25 одиниць автомобільної та спеціальної техніки, а також цистерн із пальним ворога. Також воїни збили 22 безпілотники та дві крилаті ракети.

Читайте також: Як працює українська артилерія на Бахмутському напрямку — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)

Нагадаємо, який основний підсумок двох років протистояння України повномасштабній російській агресії. Коли Путін почне рахуватися з людськими втратами у своїй армії. Втрати росармії в небі та в морі. Що необхідно Україні для домінування на фронті. І розвиток яких напрямків українського військово-промислового комплексу перебувають в пріоритеті. Ці теми в межах марафону “Два роки повномасштабної війни Росії проти України” телеканалу FREEДOM прокоментували експерти.

Прямий ефір