Європейський Союз сьогодні, 23 лютого, ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Російської Федерації. Про це повідомляється на сайті Європейської Ради, інформує FREEДОМ.
“Сьогодні, у зв’язку з другою річницею початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Рада ЄС ухвалила 13-й пакет обмежувальних заходів проти режиму Путіна і тих, хто несе відповідальність за продовження його незаконної, неспровокованої та невиправданої агресивної війни, а також тих, хто суттєво його підтримує”, — наголошується в релізі на сайті Європейської Ради.
Обмежувальні заходи запровадили щодо ще 106 фізичних і 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.
“Сьогодні ми ще більше посилюємо обмежувальні заходи проти російського військового та оборонного сектору, націлюючись на подальші організації в третіх країнах, що постачають обладнання, а також на тих, хто відповідає за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей”, — прокоментував верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Загалом санкції ЄС щодо дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, наразі застосовують до понад 2 тис. фізичних та юридичних осіб.
Нові списки спрямовані насамперед на військовий і оборонний сектори та пов’язаних із ними осіб, включно з тими, хто причетний до постачань зброї з КНДР у Росію, а також представників судової влади, місцевих політиків та осіб, відповідальних за незаконну депортацію дітей, вказано в релізі.
Йдеться про заморожування активів цих осіб, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширили заборону на в’їзд на територію Євросоюзу або проїзд через країни ЄС транзитом.
Крім того, Європейська Рада додала 27 нових суб’єктів до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс Росії в її війні проти України. До них будуть застосовані більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони і безпеки.
Зазначається, що деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах, таких як Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд, Туреччина. Деякі з них були залучені в обхід торговельних обмежень, а частина — це російські підприємства, що займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для російського ВПК.
Крім того, рішення розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Під заборону підпадають компоненти для розробки і виробництва безпілотників.
Також ЄС запровадив додаткові обмеження на експорт товарів, які, зокрема, сприяють посиленню російського промислового потенціалу, таких як електричні трансформатори.
Читайте також: Чи дотримуватиметься Китай санкційних обмежень щодо Росії — думка експерта
Нагадаємо, Європейський Союз подовжив обмеження щодо Росії до 24 лютого 2025 року. Це рішення опубліковано в Офіційному законодавчому журналі ЄС.