12-та зустріч у форматі “Рамштайн”: про що домовилися учасники — в огляді (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

На засіданні “Рамштайн-12” обговорювали такі головні теми: зміцнення української системи протиповітряної оборони (ППО), надання боєприпасів і передавання Україні винищувачів F-16. Цього разу формат зустрічі відбувався онлайн. Розглядали й питання логістики, а саме — доставки, обслуговування та ремонту західної техніки, повідомляє FREEДОМ.

У своєму виступі в межах онлайнзасідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Штати та інші країни Контактної групи зобов’язалися виділити Україні військову допомогу на загальну суму 65 млрд доларів.

“Путін сподівався, що наша рішучість згасне, і робив ставку на те, що наша єдність впаде. Навпаки, ми, як і раніше, єдині. І весь світ це бачить. Тепер усі тут знають, проти чого виступають українці. Росія відновила шокувальну і ганебну низку ракетних ударів, що загрожують безневинним громадянам України, включно з гіперзвуковими ракетами, націленими на Київ”, — сказав глава Пентагону.

Союзники і партнери оголосили плани навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16.

“Я думаю, на це позитивне рішення все-таки вплинула атмосфера на засіданні G7, де був персонально президент Зеленський, який зумів переконати і президента Байдена, і інших лідерів найпотужніших країн світу в тому, що Україна може користуватися такими літаками, Україна знає, навіщо ці літаки, і коли Україна їх отримає, це не призведе до ескалації. Навпаки, це прискорить настання миру після того, як Україна вижене російських загарбників зі своєї території”, — коментує директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Данія та Нідерланди, які займуть лідерство в авіаційній коаліції, наступного місяця у взаємодії зі США почнуть розробляти навчальну базу для комплексної підготовки українських пілотів. Зробити свій внесок запропонували також Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща.

“І планування, і проведення цього навчання буде важливим заходом, але координація цієї контактної групи допоможе зробити це можливим. І я особливо хочу подякувати Данії та Нідерландам, які вирішили очолити європейську коаліцію в навчанні українських пілотів на F-16”, — зазначив Остін.

Окремою важливою темою для обговорення стала довгострокова підтримка України. Зокрема, йшлося про створення підприємств з ремонту військової техніки для України.

“Україна діє і російські війська зазнають значних втрат. Вони знищили неймовірну кількість обладнання. І це до того, як ми надали їм можливості, які вони отримують зараз. Тож це доповнення, і, сподіваюся, воно допоможе українцям змінити динаміку на полі бою”, — міністр оборони США.

Американський генерал, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США (2019-2023 рр.) Марк Міллі, зі свого боку, заявив, що Україна здатна звільнити всі окуповані Росією території, хоча це станеться не так швидко, і додав, що РФ не змогла досягти жодної зі своїх стратегічних цілей у межах цієї війни.

“Усі війни рано чи пізно закінчуються, і або одна сторона виграє, або інша сторона виграє, або вони приходять до врегулювання шляхом перемовин. Ця війна у військовому плані не буде виграна Росією. Їхні стратегічні цілі, які вони виклали, — це завоювання території України, повалення уряду Зеленського, захоплення Києва. Ці стратегічні цілі зникли рік тому”, — заявив Міллі.

Країни домовилися знайти більше можливостей для забезпечення українців додатковими системами наземних ППО, щоб допомогти Україні захистити її небо. Такий формат зустрічей зазвичай об’єднує міністрів оборони понад 50 країн.

Читайте також: Більше ППО та F-16: Селезньов розповів про допомогу західних партнерів у підготовці до контрнаступу й захисту неба

Нагадаємо, 25 травня відбулося 12-те засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. На ньому учасники обговорили питання передачі Україні винищувачів F-16, постачання снарядів калібру 155-мм, систем ППО, радарів та іншої амуніції.

Прямий ефір