1 млрд дол. щомісяця заробляє Україна на експорті зерна: значення зернової угоди та маніпуляції РФ прокоментував Ус

Ілюстративне фото: agropolit.com

Чорноморська зернова ініціатива — один із чинників, що дозволяє тримати економіку України на плаву. Експорт українського зерна стабільно приносить 1 млрд дол. щомісяця. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив кандидат економічних наук Іван Ус.

Після повномасштабного вторгнення РФ до того, як почала працювати зернова ініціатива, за словами експерта, щомісячний експорт зернових із України становив 400 млн дол.

“З вересня ця цифра становить стабільно 1 млрд дол. на місяць. Лютий закінчився, найменший місяць у році, але по грошах він був для нас найвдалішим. Ми майже 1 млрд 100 млн отримали за один лютий. Тому для України це дуже важливо, що ми отримуємо гроші до нашого бюджету, і, зокрема, завдяки Чорноморській зерновій ініціативі ми нашу економіку тримаємо на плаву”, — зазначив економіст.

Заяви Росії про продовження угоди нібито лише на 60 днів замість 120 він назвав маніпуляцією для аудиторії всередині РФ, оскільки в середовищі російських “ультрапатріотів” сам факт угоди викликає невдоволення.

“Я сприймаю це суто як пояснення внутрішній аудиторії, що, мовляв, створюємо проблеми, нас не так просто прогнути. Але, знаєте, як показує практика, Туреччині дуже легко Росію нахилити так, як їй треба. І досвід виходу Росії на 2 дні з цієї угоди показав, що Туреччина просто змусила її повернутися”, — нагадав Іван Ус.

Читайте також: В ООН підтвердили продовження зернової ініціативи — заява

Прямий ефір