Завдання номер один України — це повна конфіскація заморожених російських активів. Про це заявила тимчасова повірена у справах України в Королівстві Бельгія і Великому Герцогстві Люксембург Наталія Аношина, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
Бельгія була першою країною, яка зайнялася цим питанням. Аношина нагадала, що 11 жовтня 2023 року відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського з прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо. І за результатами домовленостей, досягнутих на цій зустрічі, де Кроо озвучив ухвалене рішення про використання заморожених російських активів.
“Йдеться про створення Українського фонду в розмірі 1,7 млрд євро. Що це за гроші? У нас є заморожені російські активи, і є прибуток від них. Держава цей прибуток обкладає податком, який зараховується до бюджету країни. І ось податок на прибуток склав 1,7 млрд євро. І Бельгія ухвалила рішення про те, що ці кошти будуть використані для України. І таким чином Бельгія стала першою країною, яка впровадила механізм використання заморожених російських активів”, — пояснила Аношина.
Звісно, цих коштів недостатньо, щоб покрити всю завдану Росією шкоду Україні.
“Росія повинна заплатити за всі завдані Україні збитки. І завдання номер один — це повна конфіскація заморожених російських активів”, — сказала тимчасова повірена.
Читайте також: Єврорада затвердила постанову, що дозволяє використовувати заморожені росактиви
Нагадаємо, 12 лютого Європейська рада ухвалила рішення і постанову, що роз’яснюють зобов’язання центральних депозитаріїв цінних паперів (ЦДЦП), власників активів і резервів Центрального банку Росії (ЦБ РФ), які були заморожені внаслідок обмежувальних заходів ЄС. Відповідно до цього рішення, ЦДЦП, які володіють активами ЦБ РФ на суму понад 1 млн євро, мають окремо обліковувати надзвичайні доходи, що накопичилися внаслідок обмежувальних заходів ЄС, а також мають зберігати відповідні доходи окремо. Крім того, ЦДЦП забороняється розпоряджатися отриманим чистим прибутком.
Це рішення дає змогу Раді ухвалити рішення про можливе заснування фінансового внеску до бюджету ЄС, зібраного за рахунок цього чистого прибутку, для підтримки України, її відновлення та реконструкції на більш пізньому етапі. Цей фінансовий внесок може бути спрямований через бюджет ЄС до Українського механізму, щодо якого Рада та Європейський парламент досягли попередньої угоди 6 лютого 2024 року.
Таким чином, Європейська рада може поширити бельгійський досвід на всі країни ЄС.