Участь у російському референдумі жителів окупованих Донбасу та Криму поставить під сумнів його результати, – МЗС

uatv
19.06.2020
Фото UATV

У Міністерстві закордонних справ України сприймають заяви російської окупаційної адміністрації про наміри забезпечити голосування жителів окупованих територій Донбасу з незаконно виданими паспортами громадянина РФ на російському референдумі про зміни до Конституції як чергову спробу порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Про це йдеться в коментарі відомства, інформує UATV.

Зазначається, що рішення про масову видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях Донбасу “становить грубе втручання у внутрішні справи та є продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу”.

“Україна разом з іноземними  партнерами неодноразово вказувала на те, що незаконна паспортизація на окупованих територіях Донбасу розглядається як свідомий крок, спрямований на руйнування Мінських домовленостей, стороною яких є РФ”, – йдеться в коментарі.

Читайте такожМіжнародний тиск на Москву має тривати до повної деокупації Криму, – Кулеба

Також повідомляється, що незаконним як з точки зору українського законодавства, так і міжнародного права, стане проведення голосування і на території тимчасово окупованого Криму, як і всі попередні так звані вибори, проведені окупаційною владою на території півострова.

“Результати цього незаконного голосування на території тимчасово окупованого Криму будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством. Спільною відповіддю на незаконні дії РФ має бути посилення політико-дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора. Залучення до участі у російському референдумі власників незаконно виданих паспортів громадянина РФ у Криму та на Донбасі спотворює і ставить під сумнів результат загальноросійського голосування”, – додали у МЗС.

Раніше МЗС прокоментувало примусову паспортизацію українців в окупованому Криму.

Джерело UATV
дата 19.06.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×