У НАТО заявляють, що РФ значно збільшила кількість фрегатів і підводних човнів у Чорному морі (ВІДЕО)

uatv
30.07.2020
Фото Укрінформ

Останнім часом Російська Федерація значно збільшила кількість своїх фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі.

Про це у програмі “На самом деле: мир” на телеканалі “Дом” сказала командувач надводними силами в морському командуванні НАТО Жанетт Моран.

Вона наголосила, що Чорне море має дуже велику цінність із погляду міжнародної торгівлі. При цьому свобода судноплавства і доступ до торгових маршрутів і берегової інфраструктури залишається нагальною потребою країн Причорномор’я і необхідною умовою їхнього економічного благополуччя.

Моран нагадала, що приблизно 80 % усієї торгівлі проходить морськими шляхами, а завдання НАТО – забезпечити кожній нації право на вільний доступ до моря.

Читайте такожЗСУ проведуть у вересні масштабні навчання у відповідь на російські “Кавказ-2020”, – Таран

Водночас, за її словами, Чорне море має свої особливості.

“Перш за все варто згадати, що судноплавство в ньому регулюється Конвенцією Монтре, відповідно до якої країни, що не мають виходу до Чорного моря, не можуть залишатися в ньому більше ніж на 21 добу поспіль. Інша особливість – прагнення Росії змінювати кордони та швидке нарощування своєї мілітарної присутності в регіоні. Останнім часом Російська Федерація значно збільшила кількість своїх фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі. Для Альянсу така активність не стала сюрпризом. Як блок НАТО ми впевнені, що важливо посилити теж свою присутність у цьому регіоні”, – заявила Моран.

Нагадаємо, що нещодавно в Чорному морі завершилися міжнародні навчання Sea Breeze-2020. До них залучили приблизно 2 тисячі людей із восьми країн, понад 20 кораблів, а також літаки, гвинтокрили тощо. Крім України та США, у навчаннях взяли участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Румунії, Іспанії та Туреччини.

Джерело UATV
дата 30.07.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×