У Китаї розпочалася третя фаза тестування вакцини від коронавірусу, – Усенко (ВІДЕО)

uatv
02.07.2020
Фото з сайта nv.ua

Створити вакцину від коронавірусу непросто, адже він мутує. Зараз її розробка триває у багатьох країнах, водночас у Китаї вже почалася третя фаза тестування.

Про це розповів медичний радник компанії “Фармак” Віталій Усенко в програмі “На самом деле: Мир” на телеканалі “Дом“.

За словами медичного радника, нові вакцини тестуються спершу не на людях, а на клітинних моделях, потім на тваринних моделях. І тільки після цього, якщо препарат показав свою безпеку й ефективність, починаються випробування на людях, які діляться на кілька фаз. У першій фазі вакцину дають невеликій групі здорових добровольців. В межах другої фази кількість учасників дослідження розширюється, в цьому випадку перевіряють, яку імунну відповідь дає препарат.

Третя фаза стосується ширшої групи ризику, людей, які можуть заразитися певним захворюванням. У разі, якщо це лікарські препарати, це хворі тією чи іншою патологією, стосовно якої досліджується цей препарат”, – говорить Віталій Усенко.

Зараз є 15 вакцин, які вийшли на стадію тестування на людях, при цьому є топ-10 вакцин, які в активній стадії тестування.

25 червня китайський уряд оголосив, що починає використовувати серед військових експериментальну вакцину від коронавірусу, розроблену фармакологічною компанією CanSino Biologic.

“Фактично це третя фаза тестування. В Китаї, як більш авторитарній державі, вони вирішили це випробувати на військових. Тобто це групи не те що ризику, а групи, які не можуть дати інформовану згоду добровільно, військовому наказали – і йому вкололи”, – зазначає Усенко.

Але через мутації вірусу зробити вакцину не так просто.

“Що стосується вакцини: так, можливо в Китаї в березні багато компаній оголошувало, що зроблять вакцину, що вона буде. Це не тільки Китай, і в інших країнах це теж було. Насправді, не так просто створити вакцину, адже вірус мутує. Зараз вже, слава Богу, кажуть, що ступінь мутації зменшився. Є кілька модифікацій вірусу, тобто мутацій – в Китаї, Японії, Європі, тому створити вакцину саме проти певного вірусу складно, поки він в процесі мутації перебуває”, – розповів медичний радник.

https://www.facebook.com/kanalDOM/posts/161511812155554

Читайте також: У Польщі тестують українських працівників на COVID-19 за рахунок держкоштів, – посол Ціхоцький (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 02.07.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×