Цьогоріч приблизно 40% бюджету УІК витратять на закупівлю книг, – Подоляк (ВІДЕО)

uatv
18.02.2020
Скрін із відео

Міністерство культури, молоді та спорту України чи будь-яке інше не зацікавлені у припиненні діяльності бібліотек.

Про це під час брифінгу сказала заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк, інформує UATV.

“Європейська практика така, що бібліотеки є модерними місцями. Тими місцями, де відбувається навчання впродовж життя. Ми хочемо цей принцип спроєктувати на діяльність усіх наших бібліотек. Мінкультури чи будь-яке інше відомство не зацікавлені в припиненні діяльності жодної бібліотеки”, – сказала Подоляк.

Також чиновниця порушила питання оплати праці бібліотекарів.

“Ми хочемо запропонувати таку модель: бібліотекарі виконують певні критерії – їхні зарплати корелюються. Ми сподіваємося, що таким чином будемо стимулювати й бібліотекарів, й органи місцевого самоврядування”, – сказала вона.

Також замміністра зазначила, що в Україні інтернетизовано приблизно 6000 бібліотек.

“Але навіть вони тісно співпрацюють із Мінцифри для того, аби людей різного віку навчити елементарним навичкам користування мережею”, – сказала Подоляк.

Також повідомляється, що Мінкультури й МОН планують підписати меморандум, який буде мати дві позиції.

“Перша – спільно запровадити в дитсадках 15-хвилинні читання дітям україномовної літератури чи казок перед сном. Український інститут книги є нашим партнером у цьому проєкті. Друга – спільно провести дослідження щодо цікавості подачі літератури в середніх школах”, – сказала чиновниця.

Також повідомляється, що на гроші з державного бюджету продовжать закуповувати книжки. 

“Цього року з усього бюджету Українського інституту книги приблизно 40% бюджету підуть на закупівлю книг. У нас була велика дискусія про те, чи закуповувати, яку кількість, який відсоток коштів держбюджету скеровувати на це. Держава не в стані забезпечувати всі бібліотеки в Україні оновленими фондами, і це не є її завданням. Цьогоріч УІК буде виділено приблизно 29 млн гривень. Видання будуть надані тим бібліотекам, які покажуть план своєї роботи, повідомлять, що вони будуть робити з тими книжками далі. Часом багато видань лежать на розподільниках. Часто вони отримуються, але не мають свого продовження, лежать на полицях”, – говорить Подоляк.

За її словами, цього року до добору тих книг, які буде закуповувати УІК, насамперед запрошуватимуть бібліотекарів.

Читайте такожПолиці ще однієї бібліотеки Фінляндії поповнили українськими книгами (ФОТО)

Джерело UATV
дата 18.02.2020
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV