Ситуацію в Чорноморському регіоні вперше обговорили на Форумі ОБСЄ

uatv
27.05.2020
Фото ОБСЄ

Сьогодні, 27 травня, відбулося онлайн засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ під головуванням України.

Про це інформує пресслужба МЗС.

Учасники заходу обговорили загрози в Азово-Чорноморському регіоні.

Доповідачем від України на заході був Постійний представник президента в АРК Крим Антон Кориневич. Він розповів про порушення Росією норм ОБСЄ та міжнародного права.

“Держава-агресор продовжує незаконну окупацію Криму, що супроводжується зростаючою мілітаризацією півострова та прилеглих територіальних вод”, – сказав Кориневич.

За його словами, Росія під надуманими приводами перешкоджає судноплавству в Азово-Чорноморському регіоні, що є порушенням міжнародного морського права. Триває інтенсивна мілітаризація Азовського моря.

Окрему увагу доповідач звернув на порушення прав та свобод людини, незаконний призов громадян України до російської армії, утиски кримськотатарської національної меншини та інші злочини окупантів.

Учасники засідання закликали Росію надати безперешкодний доступ міжнародним організаціям в окупований Крим для отримання інформації про безпекову та гуманітарну ситуацію на півострові.

Вони також обговорили шляхи посилення моніторингової діяльності СММ ОБСЄ для відстеження ситуації із перешкоджанням судноплавства в Азовському морі.

Міжнародні партнери наголосили, що активізація військової діяльності НАТО у Чорному морі є прямим наслідком агресії Росії проти Грузії та України.

Раніше Кислиця прокоментував скликання РФ відеоконференції щодо ситуації в окупованому Криму, а також закликав ООН визнати міжнародним злочином депортацію кримських татар.

Джерело UATV
дата 27.05.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV