Стефанішина назвала особливість євроінтеграції як політики (ВІДЕО)

uatv
02.09.2020
Фото Укрінформ

Віцепрем’єрміністр – міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла, що не вважає своєю слабкістю відсутність профільного міністерства, тому що європейська інтеграція стосується всіх блоків соціального життя кожного громадянина.

Відповідна заява була зроблена в програмі “Официальный разговор” на телеканалі “Дом“.

“Дехто каже, що моя слабкість у тому, що в мене немає міністерства, але в цьому сила віцепрем’єра, тому що європейська інтеграція стосується всіх блоків соціального життя кожного громадянина. Тому це величезна відповідальність, ну і з іншого боку – це розуміння того, що країна тримає цю рамку і ми рухаємося далі в напрямку вільного світу”, – сказала вона.

Особливістю євроінтеграції як політики Стефанішина назвала те, що вона (євроінтеграція, – ред.) довела свою ефективність не тільки в Україні, але і в багатьох інших країнах Європи. А плюсами для кожного громадянина є можливість вільно розвиватися, відсутність кордонів для навчання, розвитку, культурних обмінів і т. д.

“Для бізнесу це теж безбар’єрне середовище. Україна – це 45-мільйонний ринок, а Європейський Союз – це 500-мільйонний ринок, який знаходиться по сусідству з Україною. А євроінтеграція – це про те, щоб між Україною і Європейським Союзом не було цих кордонів”, – сказала міністр.

Ольга Стефанішина зазначила, що Україну намагалися зробити заручником геополітичної ситуації.

За її словами, “відрив” України у вільне плавання представлявся Російській Федерації настільки безповоротним, що були вжиті всі можливі заходи для того, щоб обмежити її й економічно.

Однак, на думку віцепрем’єрміністра, величезний потенціал показав український бізнес, який, незважаючи на торговельні обмеження і розрив пострадянських зв’язків, “зміг, умовно кажучи, піднятися з колін і все-таки перейти на нові ринки”.

Читайте також: Україна планує модернізувати пункти пропуску на кордоні з ЄС та збільшити їхню кількість, – Стефанішина

Раніше Стефанішина повідомила, що Україна планує домовитися про початок переговорів з ЄС щодо оновлення Угоди про асоціацію вже у 2021 році.

Джерело UATV
дата 02.09.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×