Справа МН17: слідчі повідомили, за якими статтями Нідерланди подали позов проти Росії

uatv
14.07.2020
Фото Укрінформ

Стало відомо, що Нідерланди подали позов проти Росії до ЄСПЛ через збиття літака рейсу МН17 за трьома статтями Європейської конвенції з прав людини.

Додаткові подробиці про позов розповів посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні відбувся брифінг у міністерстві юстиції Нідерландів, де представники держав-членів Міжнародної спільної слідчої групи (JIT) та країн, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака, представили розгорнуту інформацію щодо позову Нідерландів до ЄСПЛ проти РФ та висловили пропозицію підтримати такий крок”, – сказав Ченцов.

Під час брифінгу також були представлені роз’яснення про правову основу звернення Нідерландів. Зокрема, інші країни за бажанням можуть приєднатися до позову як треті сторони упродовж 12 тижнів після офіційної передачі позову Російській Федерації секретаріатом ЄСПЛ.

Зазначається, що позов подали за трьома статтями Європейської конвенції з прав людини: 2-ю, 3-ю і 13-ю.

У статті 2 Конвенції мова йде про те, що право кожного на життя охороняється законом. Нікого не можна умисно позбавляти життя, крім лише виконання смертного вироку суду, якщо особу визнали винною у вчиненні злочину, за який закон передбачає таке покарання.

Стаття 3 говорить про те, що жодна людина не повинна піддаватися катуванню або нелюдському чи такому, яке принижує гідність, поводженню чи покаранню.

У той же час у статті 13 мова йде про те, що право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі має кожен, чиї права і свободи, визначені у Конвенції, було порушено. Це стосується навіть тих випадків, коли таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

“Нідерланди посилаються на Статтю 13 Конвенції у зв’язку з неналежним рівнем співпраці РФ у розслідуванні збиття літака усупереч її зобов’язанням відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах”, – додав посол.

Читайте також: Катастрофа МН17: Нідерланди подають проти Росії позов до ЄСПЛ

Джерело Укрінформ
дата 14.07.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×