Програма розширених можливостей НАТО: Канада, Британія, Литва і Латвія привітали новий статус України

uatv
13.06.2020
Фото Укрінформ

Канада вітає рішення Північноатлантичного альянсу, згідно з яким Україна стала учасницею Програми розширених можливостей.

Про це місія Канади при НАТО повідомила на своїй сторінці у Twitter, інформує UATV.

“Канада тепло вітає сьогоднішнє рішення зробити Україну партнером Програми розширених можливостей НАТО. Україна – міцний та відданий партнер операцій НАТО”, – наголосили у представництві Канади.

Також зазначається, що незалежна, суверенна і стабільна Україна є ключем до євроатлантичної безпеки.

З отриманням статусу партнера з посиленими можливостями НАТО привітав нашу державу також міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

“Це відмінна новина про те, що Україна отримала статус партнера з посиленими можливостями НАТО.​ Велика Британія вже має тісні стосунки з Україною, де наші солдати підготували понад 18 тисяч особового складу, але зараз ми сподіваємось на поглиблення співпраці у навчанні та операціях НАТО. Усі ми отримаємо користь від тіснішої співпраці та підвищення сумісності – НАТО пощастило мати такого партнера” – цитує Воллеса Міноборони України із посиланням на британське оборонне відомство.

За словами міністра закордонних справ Литовської Республіки Лінаса Лінкявічюса, таке партнерство буде вигідним і для Альянсу, і для людей.

“Щирі вітання Україні за отримання заслуженого статусу Партнера з розширеними можливостями НАТО. Це принесе взаємну вигоду як для Альянсу, так і для українців. Незалежна, суверенна та стабільна Україна – ключ до євроатлантичної безпеки”, – написав Лінкявічюс у Twitter.

У свою чергу міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич також висловив підтримку Україні на шляху до євроатлантичної інтеграції.

​​”НАТО визнає Україну партнером з розширених можливостей. Вітаємо наших українських друзів, це ще один крок у євроатлантичній інтеграції. Ми також дуже вдячні Україні за її внесок у місії Альянсу”, – написав він на своїй сторінці у Twitter.

Нагадаємо, Україна стала членом Програми розширених можливостей НАТО. Учасники EOP отримують переваги у співпраці. Йдеться про політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань, ширший обмін інформацією.

Також Зеленський подякував членам НАТО за новий статус для України.

Джерело UATV
дата 13.06.2020
категорії Україна - НАТО
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×