Проєкт “Північний потік-2” помер, – експерт (ВІДЕО)

uatv
14.09.2020
Фото Facebook Михайло Крутіхін

Єдиний, хто врятував Україну і транзит газу – це американський Конгрес.

Таку думку висловив Михайло Крутіхін, російський економічний аналітик, один із провідних експертів енергетичного ринку в програмі “На самом деле: Россия” на каналі “Дом”.

Він вважає проблему “Північного потоку-2” надуманою, а сам проєкт – інструментом політичних ігор між Європою та Америкою.

“Немає такого проєкту “Північний потік-2”. Він помер у грудні минулого року. Тоді була така ситуація. Німеччина наполягала на тому, щоб Росія уклала транзитний договір з українцями. Тобто щоб якась частина російського газу йшла через українську територію. Це було красиво політично, це підтримка України в її конфлікті з Росією. Але нічого практичного – жодного тиску на “Газпром”, на російську владу – Німеччина собі не дозволяла”, – зазначив експерт в ефірі телеканалу “Дом”.

Михайло Крутіхін нагадав, що в цей же час ішло будівництво газопроводу “Північний потік-2”, який, по ідеї, повинен був залишити Україну зовсім без транзиту газу.

“Єдиний, хто врятував Україну і транзит газу – це американський Конгрес, який в останніх числах грудня минулого року ухвалив закон про військовий бюджет, де був розділ, присвячений санкціям проти тих, хто будує газопровід “Північний потік-2”. Тобто коли Європа тільки на словах підтримувала Україну, американці сказали: “Ось вам практичний захід – ми підтримаємо Україну”, – наголосив аналітик.

На його думку, цей посил миттєво зрозуміли в “Газпромі”, і вся політична гра з позбавлення України транзиту, з оточення її двома газопроводами, “Північним” і “Південним”, провалилася.

“І негайно, через два дні, був підписаний не вигідний для “Газпрому”, але хороший для України, контракт – на транзит на цілих 5 років. На транзит російського газу через українську територію – з гарантованою оплатою не менше 80% від контрактних ось цих обсягів. Тобто це все було прекрасно – поки Німеччина і Європа вагалися, американці допомогли Україні. Вони зробили те, що могли зробити. З тих пір, із грудня, проєкт “Північний потік-2″ помер, його більше немає”, – впевнений експерт.

Крім того, Крутіхін вважає, що коли в Німеччині знову починають говорити про цей проєкт, то використовують його як привід для того, щоб ілюструвати конфлікт між Європою і Німеччиною з одного боку, і нинішньою американською адміністрацією – з іншого.

“Це глибинний конфлікт. У нього багато причин. У нього багато проявів, але “Північний потік-2” стали зображати як втручання американців у справи Європи, – прокоментував він ситуацію в міжнародних відносинах. – Тепер ми бачимо, що в Німеччині, після отруєння Навального, виникла ціла група людей, які стали кричати: “Давайте заблокуємо проєкт “Північний потік-2″– це буде покарання Росії за отруєння Навального“. Ось ті, хто закликає покарати Росію шляхом блокування “Північного потоку-2″ – це повні ідіоти, які не розуміють, що проєкту немає, проєкт помер”.

Читайте також: Майбутнє “Північного потоку-2” має вирішувати уряд Німеччини, – посол Латвії в Україні (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 14.09.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×