Президенти України та Фінляндії обговорили співпрацю у сфері трудової міграції

uatv
22.05.2020
Фото ОП

Україна та Фінляндія збираються підписати міжурядову угоду про працевлаштування і співпрацю у сфері трудової міграції. Проєкт відповідного документа українська сторона вже передала на розгляд фінляндській.

Про це йшлося під час телефонної розмови лідерів країн Володимира Зеленського та Саулі Нііністьо, повідомляє UATV з посиланням на пресслужбу глави української держави.

Нііністьо подякував Зеленському за те, що наша країна надає підтримку та забезпечує участь громадян України у сезонних аграрних роботах у Фінляндії. У свою чергу український президент наголосив, що під час такого працевлаштування важливо гарантувати безпеку для українців.

“Хочу підтвердити, що наша позиція базується на гарантуванні умов безпеки українців у зв’язку з пандемією COVID-19, а також на виведенні з тіні процесу трудової міграції, встановленні чітких і прозорих меж для легального працевлаштування українців за кордоном. Дуже ціную, що з Фінляндією домовлено про легальні контракти на понад три місяці, оформлення медичного страхування та комфортного проходження карантину”, – сказав Володимир Зеленський.

Також він зазначив, що сезонна співпраця вже стає важливим напрямом двосторонньої взаємодії обох держав. Наша країна, зокрема, зацікавлена у започаткуванні діалогу в галузі менеджменту лісового господарства.

“Україна передала на розгляд фінляндської сторони проєкт міжурядової угоди про працевлаштування та співпрацю у сфері трудової міграції. Прошу вашого сприяння у прискоренні підготовки цього документа до підписання”, – зазначив лідер української держави.

Президенти також відзначили, що країни успішно взаємодіяли у поверненні додому громадян обох держав. Зеленський подякував за допомогу в боротьбі з COVID-19, яку надав Фінляндський комітет Червоного Хреста.

Також Володимир Зеленський зазначив, що наша держава й МВФ погодили нову програму stand-by в обсязі 5 мільярдів доларів терміном на 18 місяців і закликав надавати подальшу підтримку в співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

Лідери країн, крім цього, оговорили безпекову ситуацію на Донбасі.

Саулі Нііністьо запросив Володимира Зеленського відвідати Фінляндію після закінчення пандемії коронавірусу.

Нагадаємо, Зеленський узгодив з очільницею Єврокомісії кроки виходу з карантину.

Джерело UATV
дата 22.05.2020
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV