Потрібно ввести НС у двох областях і закрити міжміське сполучення, – звернення Зеленського (ВІДЕО)

uatv
16.03.2020
Фото ОП

Глава української держави Володимир Зеленський закликав уряд тимчасово припинити міжміське сполучення і роботу метро, а також закрити для відвідувачів заклади культури, торговельно-розважальні центри, ресторани й інші заклади харчування, розваг і послуг.

Про це президент сказав у відеозверненні, опублікованому на його сторінці у Facebook, інформує UATV.

Зеленський закликав Кабмін, який сьогодні ввечері збереться на засідання, прийняти низку важливих рішень для запобігання поширенню коронавірусу в Україні.

“Я закликаю Кабінет міністрів України зробити наступне. Перше: з нуль-нуль годин першої хвилини 17-го березня 2020-го року заборонити приймати відвідувачів закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування, розваг і послуг“, – сказав президент.

Також він наголосив, що варто обмежити транспортне сполучення.

“Міністерству інфраструктури з 12-ої години дня 18 березня 2020-го року заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне пасажирське перевезення, заборонити роботу метрополітенів“, – зазначив Зеленський.

За його словами, можна проводити міжміські перевезення у такому режимі, щоб у маршрутних таксі і таксі перебували до 10 людей, а в тролейбусах, автобусах і вагонах трамваю – до 20.

У той же час на Житомирщині та Буковині варто ввести режим надзвичайної ситуації, додав Володимир Зеленський.

“В областях, де були підтверджені випадки коронавірусної хвороби, а саме в Чернівецькій та Житомирській, – запровадити режим надзвичайної ситуації з 17 березня 2020 року”, – сказав він.

Крім цього, у зверненні президента йдеться про неприпустимість зміни графіку роботи Верховної Ради. За його словами, саме зараз, у ситуації світової пандемії і загрози глобальної фінансової кризи, депутати повинні прийняти життєво важливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначити міністрів економіки та енергетики, генпрокурора.

Досвід Китаю засвідчує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус і рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність є союзниками коронавірусу. Тому ми будемо діяти жорстко, невідкладно, можливо, непопулярно, але заради одного – життя та здоров’я українців.

Опубліковано Володимиром Зеленським Понеділок, 16 березня 2020 р.

Раніше міністр охорони здоров’я Ілля Ємець заявив, що для недопущення поширення коронавірусу в Україні потрібно діяти на випередження. Так, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, також варто обмежити пересування людей.

Нагадаємо, від сьогодні, 16 березня, Україна тимчасово закрила кордони для іноземців.

Джерело UATV
дата 16.03.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×