Помер відомий український композитор Мирослав Скорик

uatv
01.06.2020
Фото Facebook Володимир Зеленський

Сьогодні, 1 червня, помер відомий український композитор Мирослав Скорик на 82-му році життя.

Президент Володимир Зеленський висловив співчуття з приводу смерті митця. Про це глава держави написав на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні Україна втратила генія нашого часу. Музиканта, композитора, творця й людину з великої літери. Пішов з життя Герой України, професор Національної музичної академії України, народний артист України Мирослав Михайлович Скорик”, – написав Зеленський.

Президент нагадав, що невеликою частиною його легендарного творчого доробку є опера “Мойсей”, “Карпатський концерт”, “Гуцульський триптих”, музика до фільмів “Тіні забутих предків” та “Високий перевал”.

Народився композитор 13 липня 1938 року в родині українських інтелігентів у Львові. Мирослав Скорик – внучатий небіж Соломії Крушельницької. У 1948 році родину Скориків було репресовано та вислано в Сибір. Мирославу дозволили повернутися до Львова лише у 1953 році після смерті Сталіна.

Скорик – Герой України, народний артист, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006-2010 роках. Викладав у Львівській та Київській консерваторіях. До 2016 року працював художнім керівником Київської опери.

Раніше Зеленський висловив співчуття у зв’язку зі смертю султана Оману.

Джерело UATV
дата 01.06.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV