Полярники 24-ї антарктичної експедиції прибули в Україну (ФОТО)

uatv
17.05.2020
Фото НАНЦ

Учасники зимувального загону 24-ї Української антарктичної експедиції повернулися додому після майже 13 місяців роботи на станції “Академік Вернадський”. Вони 17 травня прилетіли в аеропорт “Бориспіль” евакуаційним рейсом із Лісабону.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Разом із полярниками повернулися учасники сезонного загону, які працювали на станції 3 місяці.

“Ми хвилювалися, що в умовах суворих карантинних обмежень майже по всьому світу нам не вдасться швидко повернути наших полярників додому. Однак завдяки роботі команди НАНЦ, посольств України в Чилі, Бразилії та Португалії це питання вдалося вирішити, тоді як низка інших країн була змушена залишити свої експедиції на станціях аж до наступного року або ж законсервувати станції”, – сказав керівник НАНЦ МОН Євген Дикий.

Читайте такожУкраїнська дослідниця Марія Павловська виграла унікальний грант на вивчення змін клімату

Як відомо, полярники вирушили зі станції “Академік Вернадський” ще 24 квітня. 2 травня, після перетину протоки Дрейка, учасники експедицій прибули до порту Пунта-Аренас у Чилі. Відтак через Сантьяго, Сан-Пауло, Лісабон повернулися в Україну.

“Враховуючи затримку зимувального загону 25-ї УАЕ в дорозі з України в Антарктиду, перезмінка на “Вернадському” цього року тривала 2 місяці – чи не найдовше в історії стації”, – йдеться в повідомленні.

Усі полярники, що прибули в Україну, встановили спеціальний додаток “Дій вдома” та перебуватимуть вдома на самоізоляції.

Нагадаємо, що на станції “Академік Вернадський” 8 травня загинув кухар 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович.

Джерело UATV
дата 17.05.2020
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×