Покращена система захисту: Нацбанк ввів у обіг нові банкноти 200 гривень (ВІДЕО)

uatv
25.02.2020
Фото НБУ

У вівторок, 25 лютого, Національний банк України ввів у обіг оновлені банкноти у 200 гривень, які мають інший дизайн та покращену систему захисту.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує UATV.

Нові банкноти використовуватимуться паралельно із купюрами зразка 2007-го року.

“Оновлена банкнота номіналом 200 гривень тепер є дійсним платіжним засобом на території України, нею можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції у банках, – розповів заступник очільника НБУ Сергій Холод. – Від сьогодні банки можуть отримувати оновлені банкноти номіналом 200 гривень у Національному банку та видавати їх своїм клієнтам”.

Зазначається, що нові 200 гривень мають посилений захист.

“Зокрема, тепер ця банкнота має кілька нових сучасних елементів захисту, які значно мінімізують можливість її підробки”, – наголосив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Так, купюра має оптично-змінний елемент SPARK. Його можна помітити, повертаючи банкноту в руках – колір цього елемента поступово змінюватиметься від пурпурного до золотисто-зеленого.

Ще одним способом захисту є “віконна” захисна стрічка – додана у товщу паперу полімерна стрічка, яка містить цифрове зображення номіналу банкноти та графічний знак гривні.

Читайте також: Прибуток українських банків зріс на 22%, – НБУ

Джерело UATV
дата 25.02.2020
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV