COVID-19: в ОП заявляють, що Україна забезпечена тестами на понад 10 днів

Фото Укрінформ
Фото Укрінформ

Україна забезпечена тестами для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції на понад 10 днів. На поточному тижні відбудеться ще декілька поставок у країну тестів і медичних засобів.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Зазначається, що військовий літак Іл-76, який у ніч проти понеділка повернувся з Китаю, доправив в Україну першу партію медичного вантажу. Зокрема, два види тестів: для ПЛР та для експресдіагностики.

“Перші 250 тисяч експрестестів будуть розподілені таким чином: приблизно 100 тисяч відправлять у критично важливі підрозділи й організації – передусім у діючі підрозділи Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Нацполіції. Решта буде передана в лікарні, визначені як базові для протиепідемічних заходів”, – йдеться в повідомленні.

В ОП зазначають, що якщо експрестест виявив у людини COVID-19, лікарі мають взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР.

Також Іл-76 привіз в Україну перші 80 тисяч респіраторів та 10 тисяч комбінезонів захисту, які вже направлені для лікарів та медиків швидкої допомоги в різні регіони України.

Крім того, в Китаї було закуплено та доставлено в Україну апарати штучної вентиляції легень. Вони будуть передані у медзаклади, де є нагальна потреба в цьому обладнанні.

Також у першій партії медвантажу прибуло 500 тисяч тришарових масок для потреб військовослужбовців, поліцейських, працівників Держприкордонслужби та інших служб, які мають безпосередній контакт із населенням.

Як повідомляється, на цьому тижні очікуються чергові поставки тестсистем та інших медичних засобів з-за кордону, а також запланована закупівля вітчизняних тестів.

“За дорученням Офісу президента значні партії медичного вантажу постійно доправляють в Україну спецбортами, які евакуюють на батьківщину українських громадян з точок-хабів, визначених Міністерством інфраструктури“, – йдеться в повідомленні.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що у МОЗ працює робоча група, яка переглядає стандарт надання медичної допомоги.

Прямой эфир