Отруєння Навального: Україна закликала світ продовжити скоординований тиск на Росію

uatv
16.09.2020
Фото UATV

Застосування хімічної зброї є порушенням міжнародного права, а всі винні в таких діях мають бути покарані. Тому Україна закликала інші держави продовжити тиснути на Росію, щоб вона припинила здійснювати агресію проти власних громадян та інших держав і своїми діями загрожувати світовій безпеці.

Про це йдеться у коментарі МЗС України у зв’язку із застосуванням отрути нервово-паралітичної дії проти Олексія Навального, інформує UATV.

У міністерстві наголосили, що Україна сприйняла із занепокоєнням заяву уряду Німеччини про результати аналізу біологічних проб російського опозиціонера Навального. Отримані дані можуть свідчити, що до використання бойової хімічної речовини з групи “Новичок” може бути причетний уряд РФ. Це є порушенням Конвенції про заборону цього виду зброї масового знищення.

“Україна повністю довіряє результатам глибокого аналізу біологічних проб Олексія Навального, здійснених лабораторією Бундесверу, а також незалежним дослідженням профільних лабораторій у Франції та Швеції, які беззаперечно підтвердили отруєння, спричинене застосуванням бойової хімічної речовини нервово-паралітичної дії. Ми також вітаємо залучення до розслідування цього випадку Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) та очікуємо на результати відповідних аналізів, що мають надійти від визначених лабораторій ОЗХЗ”, – йдеться у заяві.

Наша держава наголошує, що її позиція незмінна – застосування хімічної зброї у будь-яких випадках є грубим порушенням міжнародного права. Тому ті, хто відповідальні за таке використання, повинні бути покарані.

“Враховуючи велику ймовірність причетності до отруєння Російської Федерації, Україна звертається до міжнародної спільноти із закликом продовжити скоординований тиск на РФ із тим, щоб вона припинила загрожувати світовій безпеці та порушувати міжнародне право шляхом агресії проти власних громадян та інших держав”, – наголосили в МЗС.

Нагадаємо, російський опозиціонер Олексій Навальний був госпіталізований із підозрою на отруєння 20 серпня, а 22-го його відправили на лікування до Німеччини. 7 вересня він вийшов із коми, його стан покращився.

Джерело UATV
дата 16.09.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×