“Окупація Криму – виклик міжнародній безпеці”: Жозеп Боррель виступив із заявою

Скрін із відео

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель у зв’язку з шостою річницею незаконної окупації Криму Російською Федерацією виступив із заявою.

Відповідний документ був поширений 16 березня, у шосту річницю окупації українського півострова, пише UATV.

Згідно з ним, Європейський Союз залишається одностайним у своїй прихильності суверенітету і територіальній цілісності України.

Також зазначається, що окупація Криму “залишається прямим викликом міжнародній безпеці із серйозними наслідками для міжнародного правопорядку, який захищає територіальну цілісність, єдність і суверенітет усіх держав”.

Також у заяві вказується на те, що, порушуючи міжнародне гуманітарне право, жителям Криму нав’язують російське громадянство та призов до Збройних сил Російської Федерації.

“Жителі півострова стикаються з систематичними обмеженнями основних свобод, таких як свобода вираження думок, віросповідання або переконань і асоціацій, а також право на мирні зібрання. Відповідно до резолюції 74/168 Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2019 року, вкрай важливо, щоб регіональні та міжнародні правозахисні механізми, а також неурядові правозахисні організації мали безперешкодний доступ до Криму та Севастополя”, – зазначив Боррель.

Також він згадав про порушення прав кримських татар унаслідок закриття кримськотатарських ЗМІ та заборони на діяльність Меджлісу.

Окрім цього, у ЄС засуджують будівництво Керченського мосту без згоди України та відкриття залізничної ділянки.

“Це ще один крок до примусової інтеграції незаконно анексованого півострова з Росією та подальше порушення суверенітету і територіальної цілісності України”, – йдеться в заяві Борреля.

В ЄС вважають, що РФ “має припинити змінювати демографічну структуру населення шляхом переселення свого цивільного населення на півострів, має вжити заходів щодо поліпшення екологічної ситуації, яка значно погіршилася після незаконної анексії”.

Боррель закликав звільнити всіх людей, затриманих або засуджених у Криму. Зокрема, він назвав правозахисника Еміра-Усеїна Куку та активіста Олега Приходька.

Відповідно до заяви, Брюссель продовжуватиме свою політику невизнання, зокрема зберігаючи санкції проти РФ. Боррель закликав усі держави ООН запровадити подібні обмежувальні заходи.

Раніше повідомлялося, що Боррель переніс візит до України через спалах коронавірусу.

Прямой эфир