Незалежність НБУ не означає, що не можна контролювати ефективність роботи очільника, – політолог (ВІДЕО)

Фото Facebook Валентин Гладких

Національний банк України відповідно до Конституції є незалежним органом. Але це означає тільки те, що не можна втручатися в операційну діяльність установи. У той же час контроль ефективності роботи очільника НБУ не можна назвати “політичним тиском”. А саме таку причину своєї відставки назвав колишній глава Нацбанку Яків Смолій, який пішов з посади 3 липня.

Так прокоментував заяви Смолія політичний експерт Валентин Гладких в програмі “На самом деле: Украина” на телеканалі “Дом“.

“Давайте тоді уточнимо ще один термін – “політичний тиск“. Який зміст вкладає пан Смолій в це поняття. Більш того, крім політичної заяви, яку він зробив в стінах Верховної Ради України і перед цим, є його інтерв’ю, де він уже більш стримано дає характеристики. І говорить уже не про політичний тиск, а про дискусії, які мали місце бути під час зустрічі з Кабінетом міністрів України, з президентом України. Там мова вже не йде про якийсь тиск. Треба це розуміти і тверезо віддавати собі в цьому звіт”, – сказав Валентин Гладких.

Незалежність Нацбанку не означає, що він нікому не підзвітний, і що не можна контролювати ефективність роботи його глави, зазначив експерт.

“Органи виконавчої влади та Національний банк України відповідно до Конституції України насправді є незалежними органами. Але незалежний – це не означає, що він нікому не підзвітний. По-моєму, тут пан Смолій трішечки не розуміє, або робить вигляд, що не розуміє, що незалежність, як неможливість втручання в операційну діяльність Національного банку, не означає, що ніхто не може контролювати ефективність роботи глави Нацбанку і взагалі роботи цієї організації”, – додав експерт.

Раніше у Міністерстві фінансів повідомляли, що відставка глави Нацбанку не вплине на курс гривні.

Читайте також: Три списки: представники банківської сфери запропонували Зеленському кандидатури на посаду голови НБУ (ВІДЕО)

Прямой эфир