“Мова не стільки про гроші, скільки про довіру”: Гончарук висловився про співпрацю України з МВФ

uatv
22.01.2020
Фото Урядовий портал

Найближчим часом очікується отримання трирічної програми від МВФ, уже узгоджуються її ключові умови.

Про це в інтерв’ю у спеціальному випуску The Report Company у співпраці з Newsweek повідомив прем’єрміністр України Олексій Гончарук, його переклад публікує Урядовий портал.

“Для нас дуже важлива наша співпраця з МВФ. Йдеться не стільки про гроші, скільки про довіру. Вони дуже добре знають ситуацію і дійсно можуть бачити, що відбувається в Україні. Вони – наш найефективніший інструмент для відновлення довіри до України на міжнародному рівні”, – сказав глава уряду.

За його словами, програма може містити пункт щодо зменшення адміністративного тиску на енергетичних ринках.

“За півмісяця у нас уже були три візити, і це є найкращою ознакою наших стійких відносин з фондом. Наші колеги з МВФ мали змогу співпрацювати з багатьма різними країнами, тому ми сподіваємося на ефективність та позитивні результати співпраці з ними. Я не впевнений, що зможу оприлюднити деталі програми до того, як вона оголошена. Однак я вважаю, що вона може містити пункт щодо зменшення адміністративного тиску на енергетичних ринках, отже, ми можемо очікувати подальшої лібералізації в цій галузі. Раніше напередодні виборів тарифи знижували до мінімуму, щоби ощасливити людей, але для цього не було жодного економічного обґрунтування, а відтак, це завдавало шкоди національній економіці. Це також була схема, яка дозволила відібрати у держави мільйони доларів. Тож лібералізація ринку є дуже важливим кроком”, – сказав Гончарук.

Глава уряду зазначив, що макроекономічну стабільність може забезпечити Національний банк – як незалежний фінансовий регулятор.

“Підтримка незалежності цієї інституції може бути важливою частиною програми МВФ”, – додав Гончарук.

Раніше прем’єр заявляв, що Україна має великий інвестиційний потенціал.

Джерело Урядовий портал
дата 22.01.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×