Міжнародний жіночий клуб: як експатріанти відкривають для себе Україну (ВІДЕО)

Скрін UATV

У цьому випуску програми “Точки дотику” президент Міжнародного жіночого клубу Києва (IWCK), американка Сара Пул розповість про складнощі життя експатріантів в Україні, щорічний “Ярмарок посольств” і розподіл грантів на благодійність.

У жіночому клубі IWCK люди з різних країн світу об’єднані благодійними проєктами та культурними подіями. Організація відкрита для всіх експатріантів, незалежно від гендерної приналежності.

Сьогодні в клубі – понад двісті учасників з різних країн.

“Ця організація працює в Україні понад 27 років. Моя роль, як президента клубу – налагодити зв’язки зі світом. Я розповідаю про нашу діяльність. Також я очолюю щомісячні зустрічі членів клубу. Часто ми запрошуємо спікерів для висвітлення й обговорення певних тем, які цікаві експатріантам, наприклад, про навколишнє середовище або про Україну. Адже найголовніша мета для нас – включити середу експатів у соціальне життя України”, – каже президент клубу Сара Пул.

Вона живе в нашій країні вже п’ятий рік. За цей час Сара встигла не тільки вивчити архітектуру та історію української столиці, а й познайомитися з побутом українських сіл.

“Я приїхала сюди після перебування в країнах “третього світу”, тому очікувала, що їду в приємне середовище. І я не була розчарована. Мені подобається красивий центр Києва з його затишними вуличками. Але, на мій подив, за містом також дуже гарно. А натуральні фермерські продукти стали ще одним приємним сюрпризом”, – згадує жінка.

За її словами, головна мета клубу – допомагати людям.

“Перший рівень допомоги – допомога один одному в середовищі експатріантів. Адже ми всі приїхали з різних країн і хочемо скоріше вивчити України. Це допомагає швидше звикнути, “пустити коріння”. Ми проводимо різні соціальні заходи та зустрічі. Другий рівень допомоги – це благодійність. Третій рівень – це вчитися у вас, вивчати Україну“, – пояснює директор клубу.

Сара наголошує, що благодійність – природний стан кожної людини.

Головною благодійною подією року є “Ярмарок посольств”, який клуб організовує за допомогою іноземних представництв. У 2019 році понад 40 посольств представили відвідувачам ярмарку кращі вироби народних майстрів, а частування були приготовані дружинами глав місій. В результаті, для допомоги нужденним було зібрано понад 3 млн грн.

Зібрані кошти члени клубу через систему грантів розподіляють серед українських неурядових організацій.

“Ми проводимо конкурс на отримання грантів із зібраних грошей. Якщо отримуємо заявки від неурядових організацій, то намагаємося допомогти саме їм, а не приватним особам. Ми не хочемо просто викинути гроші на вітер”, – зазначила Пул.

Директор IWCK звернула увагу, що Україна дуже багата культурними традиціями, тут багато церков. При цьому культура носить як релігійний, так і світський характер.

За її словами, Київ є культурним центром Східної Європи.

“Я хочу подякувати Україні та її народові за відкритий підхід до нас, експатів. Я бажаю українцям повірити, що неможливе можливо, а домогтися можна всього, якщо докласти зусиль”, – підсумувала Сара Пул.

Більше випусків програми “Точки дотику” дивіться за посиланням.

Прямой эфир