Ляшко пояснив, як МОЗ співпрацюватиме для тестування з приватними лабораторіями

uatv
16.10.2020
Фото AP

Якщо державні лабораторні центри не встигатимуть робити тести на коронавірус, надлишки зразків вони передаватимуть приватним лабцентрам після підписання між установами спеціального договору.

Механізм такої співпраці пояснив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час щоденного брифінгу, інформує UATV.

“Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою дозволив лабораторним центрам Міністерства охорони здоров’я контрактувати приватні лабораторії за спрощеною процедурою закупівель”, – зазначив Ляшко.

Людина, у якої проявилися симптоми гострої респіраторної вірусної хвороби, повинна звернутися до свого сімейного лікаря, викликати “швидку” або зателефонувати на “гарячу лінію” при обласній державній адміністрації, де дадуть відповідь, як звернутися до чергового лікаря або направлять мобільну бригаду для забору зразків.

У кожному з цих випадків людина не повинна іти сама в пункт забору зразків – до неї мають відправити мобільну бригаду, наголосив головний державний санітарний лікар.

“Вона (мобільна бригада, – ред.) забирає зразок і доставляє в державну лабораторію. У держлабораторіях є певна потужність, тобто кількість зразків, які лабораторія може обробити із сьогодні на сьогодні. У разі, якщо буде фіксуватися надходження більшої кількості зразків, ніж спроможна обробити лабораторія за добу, вона буде контрактувати приватну лабораторію і передаватиме туди надлишки тих зразків, які не може обробити самостійно. Буде заключений контракт, у якому прописуватиметься кількість зразків, яку приватна лабораторія зможе зробити, знову ж таки, із сьогодні на сьогодні”, – розповів Віктор Ляшко.

Така співпраця дозволить збільшити кількість досліджень, які робитимуться, і допоможе зменшити черги в тих областях, у яких вони є.

“А вони наявні там, де зростає кількість виявлених випадків коронавірусної хвороби. Насамперед це міста Київ, Харків, Одеса, Дніпро, а також Одеська область”, – додав Ляшко.

LIVE | Брифинг Минздрава по ситуации с распространением COVID-19Больше новостей – в Telegram-канале #ДОМ ➡ https://t.me/dom_channel

Опубліковано Телеканал ДОМ Четвер, 15 жовтня 2020 р.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначав, що залучення приватних лабораторій до тестування українців не означає, що “приватні лабораторії почнуть робити для людей з вулиці ці тести”.

Читайте також: В Україні за добу виявили майже 6 тис. нових випадків COVID-19 (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата16.10.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×