Ламаємо корупційні схеми: голова Закарпатської ОДА прокоментував ситуацію на КПП “Тиса”

uatv
31.05.2020
Фото ДПСУ

Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров розповів, що роботу пропускного пункту “Тиса” заблокували окремі перевізники, які відмовлялися розмитнювати товари з Італії.

Про це інформує Урядовий портал.

Очільник ОДА дав доручення правоохоронним органам: прокуратурі та СБУ – посилити контроль за переміщенням автоперевізників, які через пункт пропуску Захонь-Чоп прибувають на територію України.

“Ситуація, яку ми зараз спостерігаємо на території міжнародного пункту пропуску “Тиса” почалася з необхідності декларування товарних груп, які перевозилися так званими італійськими бусами. Це товари, які придбали наші співвітчизники в Італії і направляють в Україну під виглядом так званих приватних посилок. Через подрібнення великої партії товару і перевезення його під виглядом посилок, сплачуючи певний хабар, вдавалося уникати офіційних платежів”, – зазначив Петров.

За його словами, гроші потрапляли у кишені корупціонерів, а не до бюджету.

“Той масштаб і той обсяг ухилення від сплати митних платежів дійсно вражає. І, відповідно до пріоритетів, які були надані президентом Володимиром Зеленським під час мого призначення, це якраз одна із топових проблем – сплата митних платежів під час перетину кордону”, – сказав голова ОДА.

Петров пояснив, що за ці кошти можна заповнювати бюджет, будувати школи, садки, дороги.

“Перевізники, які хочуть транспортувати посилки, повинні офіційно оформити цей вид діяльності. Я готовий їм у цьому сприяти. Ми починаємо ламати корупційні схеми. Платежі повинні бути офіційними і прозорими“, – підсумував Олексій Петров.

Нагадаємо, вранці у неділю, 31 травня, водії мікроавтобусів заблокували пункт пропуску “Тиса” на кордоні з Угорщиною через те, що не могли потрапити в Україну. Після того, як о 09:30 був заблокований рух через КПП в обидва напрямки, на місце події прибули резервні сили прикордонної служби. Пізніше до блокувальників вилетіли очільники ДПСУ і Держмитслужби.

Згодом рух транспорту на КПП “Тиса” розблокували.

Джерело UATV
дата 31.05.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV